Okazując serce innym – bogacimy się wewnętrznie

Dla naszego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych (byłego Medyka) Światowy Dzień Zdrowia to święto szczególne, więc postanowiliśmy je uświetnić w swoisty sposób. Zaprosiliśmy młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych powiatu świdnickiego na prozdrowotny konkurs, a następnie zorganizowaliśmy różne warsztaty promujące zdrowie i aktywność fizyczną.

To nasza idea szkoły, kształcącej sektor społeczno-medyczny i sportowców. Zaproponowaliśmy między innymi masaże, odnowę biologiczną, zabiegi kosmetyczne, zajęcia terapeutyczne i artystyczne. Żałujemy, że warsztaty kulinarne, propagujące zdrową żywność (smoothie), nie cieszyły się aż taką popularnością – zielone koktajle trochę odstraszały… W konkursie „Każda wiedza uczy nas o człowieku” zaproponowaliśmy pytania z wielu dziedzin. Interdyscyplinarny test najlepiej rozwiązała drużyna z Ekonomika – BRAWO.

Na zakończenie młodzież obejrzała pokaz artystyczno-sportowy, przygotowany przez uczniów szkoły podstawowej nr 8. Szkoła od paru miesięcy jest naszym partnerem – uczestniczy w naszych prozdrowotnych zajęciach, pokazach pomocy przedmedycznej czy treningach. Nie mogło więc jej zabraknąć na naszym święcie. Było bardzo miło i w końcu wiosennie.

Dziękujemy  młodzieży z Mechanika, Hotelarki , ZS nr 1 i oczywiście Ekonomika za aktywność i zaangażowanie. Kolarze z naszego SMS-u mieli również możliwość poopowiadania o swojej pasji i zaproszenia na Mistrzostwa Polski, które w tym roku odbędą się w Świdnicy. Najmocniej jednak zaangażowani byli słuchacze szkoły policealnej – to im najbardziej zależało, by zaprezentować się z jak najlepszej strony – profesjonalnie i  zawodowo. Chcieli pokazać to, czego uczą się w Szkole Służb Społecznych i Medycznych. Być może ktoś z zaproszonych gości zechce w przyszłości pójść w ich ślady i zmierzyć się z zawodami prospołecznymi. Okazując serce innym – bogacimy się wewnętrznie.

Info: ZSP

Komentarze

odpowiedzi

Dodaj komentarz

*

Copyright 2012 Naszaswidnica.pl