Dzień otwarty w II LO [foto]

W sobotę 28 marca odbył się w II Liceum Ogólnokształcącym dzień otwarty dedykowany  gimnazjalistom, którzy w tym roku  kończą naukę i poszukują szkoły, która spełni ich oczekiwania. Uczniowie II LO  mieli za zadanie oprowadzić ich po klasach, przedstawić program nauczania i przede wszystkim zachęcić do rozpoczęcia nauki.

 

Przekraczając próg „drugiego”, każdy gimnazjalista dostawał ulotkę z podstawowymi informacjami o szkole. Więcej  mógł się dowiedzieć od osób oprowadzających oraz od uczniów i nauczycieli czekających w  otwartych salach lekcyjnych. Tam też każdy miał okazję dokładnie poznać  ofertę nauczania w poszczególnych profilach.

Zainteresowani fizyką w sali nr 10 mogli obejrzeć doświadczenia wyjaśniające takie zjawiska  jak prąd, dźwięk, światło czy elektrostatyka, matematycy z kolei w sali 32 brali  udział w zabawach logicznych przygotowanych przez I i II klasę matematyczno-fizyczną, a w sali 24 – w zajęciach matematyczno-informatycznych. Wszyscy, którym bliskie są przedmioty humanistyczne, mogli sprawdzić swoją wiedzę z zakresu historii i wiedzy o społeczeństwie w sali 28, a także poznać historię szkoły, gazetki szkolnej oraz obejrzeć wystawę militariów. Nie zabrakło również eksperymentów i doświadczeń z dziedziny biologii oraz chemii – zajęcia laboratoryjne w salach 37 i 38 przyciągały tłumy zainteresowanych – a nawet wystawy minerałów i skamieniałości, którą zorganizowano w sali 27.  W sali 23 licealiści opowiadali o międzynarodowych wymianach ze szkołami angielskimi i włoskimi oraz o edukacji językowej, a w sali 40 goście mogli się przekonać , jak łatwo rozwija się język niemiecki.

Obok kącików czysto edukacyjnych nie zabrakło miejsca na  rozrywkę. W auli szkolnej  rozdano nagrody laureatom konkursu  języka angielskiego oraz losowano fanty w loterii; drzwi klubu Hades stały otworem dla każdego, kto miał ochotę oddać się przyjemności gry w piłkarzyki lub ping-ponga, a na pierwszym piętrze wystawiono puchary i medale za osiągnięcia sportowe naszych uczniów. Również drużyna medyczna miało ręce pełne roboty, demonstrując gimnazjalistom zasady udzielania pierwszej pomocy w sali 33.

Oczywiście nie obeszło się bez słodkości dostępnych w kawiarence, którą samorząd uczniowski stworzył w sali 41.

W minioną sobotę  wielu gości wyszło z naszego liceum z uśmiechem na ustach, toteż mamy nadzieję, że udało nam się zachęcić gimnazjalistów do podjęcia nauki właśnie w naszym liceum. Jesteśmy pewni, że szkoła spełni ich oczekiwania.

Wiktoria Gierałka II d

WYNIKI

VIII POWIATOWEGO  KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO DLA SZKÓŁ GIMNAZJALNYCH

1. Jakub Pawłowski  – Gimnazjum nr 1 w Świdnicy

2. Wiktor Grzegorzewski – Gimnazjum nr 4 w Świdnicy

      Marcin Rokosz – Gimnazjum w Pszennie

3. Jan Brodowski – Gimnazjum w Pszennie

    Albert Kozina  – Gimnazjum w Marcinowicach

Wyróżnienia:

Olga Matłosz – Gimnazjum w Witoszowie Dolnym

Grzegorz Radziwiłko – Gimnazjum w Witoszowie Dolnym

Filip Brzezicki – Społeczne Gimnazjum w Świdnicy

Gratulujemy zarówno nagrodzonym, jak też wszystkim uczestnikom bardzo dużej wiedzy z języka angielskiego. Organizatorem konkursu jest pani Iwona Juźwa.

Info & foto: lo2

Komentarze

odpowiedzi

Dodaj komentarz

*

Copyright 2012 Naszaswidnica.pl