Postanowienia ważne cały rok

Kilka dni temu podczas robienia porządków znalazłam listę postanowień noworocznych z poprzedniego roku. Chociaż właściwie to nie byłam taka pewna, czy to nie lista sprzed dwóch lat. Zupełnie o niej zapomniałam, nie wspominając już o tym, że z wielkich planów nic nie wyszło. Znowu. Za każdym razem odbywa się to mniej więcej tak samo. Wiele szumu, bo przecież lada moment będziemy witać nowy rok, a to najlepsza okazja do zmian. I wszyscy robią wielkie halo.

Listę postanowień możemy napisać sobie sami, lub wykorzystać gotową, prosto z Internetu. Inni użytkownicy mają w końcu podobne postanowienia- mnóstwo osób planuje schudnąć, zacząć uprawiać sport, mniej czasu spędzać przed komputerem i oczywiście wybrać książkę zamiast filmu. I może nawet będziemy trwać w tych swoich planach. Prawdopodobnie jednak skończymy z tym już w styczniu, tłumacząc się potem brakiem czasu, motywacji, czy silnej woli.

W takim wypadku najlepiej się zastanowić czy w ogóle jest nam to potrzebne. Bo skoro brakuje nam chęci i wytrwałości, a siły starczy jedynie na szukanie wymówek, to po co się szarpać? I oszukiwać samego siebie? Może zmiany wcale nie są konieczne. Może zbyt wiele energii poświęcamy na szukanie problemu i porównywanie się z innymi. Może jesteśmy wobec siebie zbyt krytyczni?

Nie próbujmy zmieniać się na siłę i cieszmy się z tego, co mamy. A jeśli już nabierzmy ochoty na zmiany, to pamiętajmy, że nie trzeba szukać takich ekstraokazji, jak święta czy nowy rok.

Ewelina Olszewska

Komentarze

odpowiedzi

Dodaj komentarz

*

Copyright 2012 Naszaswidnica.pl