Zapraszamy na koncerty adwentowe

Zapraszamy Państwa na IV Adwentowe Koncerty Wokalno-Organowe w kościele św. Józefa w Świdnicy.

Pierwszy z dwóch koncertów odbędzie się już niedługo – w niedzielę 14 grudnia o godzinie 19.30. Wystąpią Marcjanna Myrlak (Wrocław) – mezzosopran oraz Maciej Bator (Świdnica) – organy.

Wstęp na koncerty jest wolny. Serdecznie zapraszamy!

Marcjanna Myrlak

Urodziła się w 1986 r. w Limanowej. W wieku 7 lat rozpoczęła naukę gry na skrzypcach w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej im. Karola Szymanowskiego we Wrocławiu. Od 1998 r. kontynuowała edukację w klasie waltorni mgra Zbigniewa Wasika, odnosząc liczne sukcesy, jak m.in. trzecia nagroda na XIX Konkursie Młodego Muzyka w Szczecinku, pierwsze miejsca na Międzyszkolnych Przesłuchaniach Instrumentów Dętych we Wrocławiu w latach 2000 i 2001, czy też wyróżnienie na III Ogólnopolskim Festiwalu Waltornistów w Łodzi (2001).

W 2005 r. rozpoczęła studia na Wydziale Wokalnym w Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu, w klasie swego ojca Kazimierza Myrlaka. W 2009 r. wystąpiła w Operze Nova w Bydgoszczy i Operze Wrocławskiej w akademickim przedstawieniu Wesele Figara W. A. Mozarta (w roli Cherubina); rok później brała udział w polskim prawykonaniu opery Tolomeo ed Alessandro ovvero la corona dissprezzata D. Scarlattiego (partia Alessandro). W roku 2011, w ramach współpracy z Operą na Zamku w Szczecinie, brała udział w wykonaniu Mszy d-moll Nelsońskiej Josepha Haydna (partia alt solo). W tym samym roku otrzymała dyplom magistra sztuki.

Obecnie jest uczestniczką programu „Akademia Operowa” organizowanego przez Teatr Wielki-Operę Narodową w Warszawie.

Maciej Bator

Maciej Bator urodził się w Kłodzku w 1984 roku. W latach 1997 – 2004 był organistą kłodzkiego kościoła klasztornego pw. MB Różańcowej. Jest absolwentem Szkoły Muzycznej II stopnia im. Stanisława Moniuszki w Wałbrzychu (klasa organów Marka Mikonowicza), Uniwersytetu Muzycznego F. Chopina w Warszawie (klasa prof. Andrzeja Chorosińskiego) oraz Staatliche Hochschule für Musik und darstellende Kunst w Stuttgarcie (klasa Jona Laukvika). Był stypendystą programu Erasmus w roku akademickim 2005/2006 w Conservatoire de Musique de Geneve (klasa Vincenta Thévenaza). Uczestniczył w kursach mistrzowskich prowadzonych przez takich pedagogów jak: Julian Gembalski, Edgar Krapp, Olivier Latry, Ludger Lohmann, Wolfgang Zerer, Bine-Katrine Bryndorf, Luca Basilio Ricossa, Jacques van Oortmerssen, William Porter. Laureat nagród i wyróżnień na konkursach organowych w Legnicy (2002, III miejsce) i Rumii (2004, wyróżnienie). Występował jako solista i akompaniator w Polsce, Czechach, Szwecji, Niemczech, Francji i Szwajcarii. Obecnie mieszka w Świdnicy – jest wykładowcą Diecezjalnego Studium Organistowskiego (gra organowa, teoria, kontrapunkt) oraz rzeczoznawcą organowym. Razem z żoną Zuzanną prowadzi Fundację Wspierania Kultury Muzycznej Chorda Auxit, która zajmuje się organizacją koncertów i międzynarodowych festiwali organowych. Od roku piastuje prestiżową funkcję kantora Kościoła Pokoju w Świdnicy,. Jest także pomysłodawcą i założycielem Akademii Dobrej Muzyki – nowatorskiej szkoły muzycznej dla uczniów w każdym wieku.

oprac. red

Komentarze

odpowiedzi

Dodaj komentarz

*

Copyright 2012 Naszaswidnica.pl