Bularze z Kasprowicza w turniejowej czołówce

W sobotę, 14 września, odbyły się 21 Otwarte Mistrzostwa Wrocławia w petanque, Credit Agricole Cup. Mimo niesprzyjającej, deszczowej aury, o mistrzowski tytuł rywalizowało niemal 60 trzyosobowych drużyn, zarówno amatorów, jak profesjonalnych graczy ligowychI Liceum Ogólnokształcące w Świdnicy było reprezentowane przez pięć tripletów.

Kasprowiczanie okazali się nie mieć sobie równych w kategorii szkół, wygrywając 1. i 2. miejsce. W generalnej klasyfikacji świdnickie drużyny również uplasowały się w ścisłej czołówce. Triplet w składzie: Aleksandra Dubiel, Hanna Moczulska, Dawid Głogowski zajął trzecie miejsce w zawodach, a tuż za podium stanęli: Dorota Grządziela, Wojciech Koryciński i Michał Żabrowski.

Gra w bule, jak popularnie nazywa się petanque, staje się coraz bardziej popularna w naszym kraju, zyskując rzesze sympatyków, również wśród młodzieży szkolnej. Niestety, problemem bywa brak odpowiedniego miejsca do rozgrywek. Uczniowie i nauczyciele z Kasprowicza trenują na żwirowych alejkach campingu Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, ale w planach jest budowa własnego placu do gry na terenie szkoły. Gratulując zawodnikom wspaniałego wyniku, życzymy dalszych sukcesów. Najbliższy turniej, Czarodziejskie Kule, odbędzie się 28 września w Jedlinie-Zdroju.

Info: trebor

Komentarze

odpowiedzi

Dodaj komentarz

*

Copyright 2012 Naszaswidnica.pl