Występ szachistów z II LO w MP

 

Drużyna z II Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy w składzie: Natalia Mielnik, Damian Daniel, Przemysław Borowski i Bartosz Stelmasik zajęli 12 miejsce w Ogólnopolskich Drużynowych  Mistrzostwach Szkół Ponadgimnazjalnych, które odbyły się w Solinie. Do rozgrywek przystąpiło 25 ekip z całej Polski. Najlepszą szkołą okazało się I Liceum  Ogólnokształcące z Suwałk. 

Najlepszym naszym zawodnikiem został Przemysław Borowski, który w wynikach indywidualnych zajął drugie miejsce na trzeciej szachownicy. Bartosz Stelmasik: –Spędziliśmy w woj. podkarpackim cztery dni. Mieszkaliśmy w Wojskowym Ośrodku Wypoczynkowym, w którym każdy zawodnik miał do dyspozycji: basen, halę sportową, stoły do tenisa stołowego i bilard. Dodatkowymi atrakcjami były: rejs statkiem po jeziorze Solińskim, przejście po zaporze solińskiej, a także cudowne krajobrazy gór i lasów, które otaczały ośrodek. Doświadczenie, które zebraliśmy podczas rozgrywanych partii powinno zaowocować w następnych turniejach i mistrzostwach Polski, na które planujemy pojechać w następnym roku szkolnym.

Dyrekcja II LO dziękuję panu Andrzejowi Borowskiemu za pomoc finansową w zorganizowaniu wyjazdu oraz Panu Zygmuntowi Worsie – Staroście Świdnickiemu, za zapewnienie dojazdu drużyny na zawody.

info: lo2

Komentarze

odpowiedzi

Dodaj komentarz

*

Copyright 2012 Naszaswidnica.pl