Najważniejsze to zdrowie i aktywność fizyczna

 

W okresie wiosenno-letnim miasto kusi wieloma atrakcjami, tętni życiem. Świdniczanie wybierają z bogatej oferty to, co dla nich ważne, ciekawe, inspirujące. Szukają wrażeń, emocji, ale i okazji do nauki. W zdobywaniu nowych umiejętności pomagają już od lat słuchacze Szkoły Policealnej Służb Społecznych i Medycznych, którzy ideę pomagania innym mają wpisaną w codzienność.

Medyk już prawie 60 lat wpisuje się w oblicze miasta jako szkoła z ideą. Festyny, eventy, happeningi w Świdnicy i okolicach są okazją do zaprezentowania umiejętności kształconych w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych na Traugutta 5. By zbadać ciśnienie, porozmawiać o normach zdrowotnych, profilaktyce, nauczyć się prawidłowych reakcji w sytuacjach wymagających szybkiej interwencji przedmedycznej, należy wypatrywać słuchaczy ZSP. Posłannictwo, powołanie, pasja – tak krótko zdefiniować można działalność ratowników medycznych, masażystów, terapeutów zajęciowych, którzy nie szczędząc wolnego czasu (a wielu przecież pracuje) uczą pomagać. Spotkamy ich przy szkołach, przedszkolach, urzędach, instytucjach, galeriach handlowych – umiejętność pierwszej pomocy, kontaktu z drugim człowiekiem jest wartością nadrzędną.

Promocja zdrowia i aktywności fizycznej jest główną ideą szkoły. W tym czasie młodsi koledzy z LO Szkoły Mistrzostwa Sportowego przygotowują się do Mistrzostw  Polski. Tym razem największe święto kolarskie odbędzie się tuż obok, w Sobótce, a rozpocznie się 19 czerwca. Zapraszamy do kibicowania naszym juniorom oraz absolwentom, wśród których zobaczymy Rafała Majkę – jego zmagania i tryumfy na Giro d`italia śledziła cała Polska. Trzymajmy kciuki za świdnickich kolarzy.

19.06 i 21.06 startuje cała szkoła!!!

info&foto: SPSSiM, LO SMS

Komentarze

odpowiedzi

Dodaj komentarz

*

Copyright 2012 Naszaswidnica.pl