Muzyka filmowa w hotelarce

 

W Zespole Szkół Hotelarsko-Turystycznych w Świdnicy odbył się po raz kolejny XI Powiatowy Festiwal Piosenki Anglojęzycznej. W tym roku Festiwal miał podtytuł „Muzyka Filmowa”. Wzięło w nim udział 17 uczestników z różnych szkół ponadgimnazjalnych powiatu świdnickiego.

Konferansjerzy rozpoczęli festiwal tanecznym krokiem Johna Travolty w rytmie Bee Gees „Staying alive” z filmu „Gorączka Sobotniej nocy”. Każdy mógł spróbować swoich sił jako „Director” – reżyser na krzesełku reżyserskim. Wykonawcy śpiewali nie tylko muzykę filmową; były wśród nich utwory Adele, The Beatles, Eurythmics czy Boba Dylana.

Festiwal obserwowali, i wzięli w nim udział jako goście, uczniowie uczestniczący w prowadzonym przez naszą szkołę projekcie LLP Comenius „Local Tourist Attractions”. Przyjechali do nas z partnerskich szkół z Włoch, Turcji, Irlandii i Wielkiej Brytaniii. Po zwiedzaniu Karkonoszy, Zamku Książ i Grodna, Wrocławia i sztolni walimskich dziś odwiedzili naszą szkołę i zwiedzali Świdnicę.

W konkursie I miejsce za wykonanie „Sway” Michaela Buble zajął Remigiusz Zubek z III LO ze Świdnicy, II Aneta Bałos z ZSHT z akompaniującym jej na keybordzie Martinem Qurkiem z ZSM, III miejsce Jagoda Cała z ZSE Świdnica, a wyróżnienia otrzymali: Monika Wójcik z ZSO nr II Świdnica, Laura Świder, Patrycja Klęczar, Aleksandra Zdanowicz, Emilia Ślęk i Justyna Drąg z Zespołu Szkół Strzegom, Natalia Wojnowska z ZSO nr II Świdnica, i Alicja Świerzko z III LO.

Nagrody, które młodym muzykom wręczyła pani wicedyrektor Karina Laska, ufundowali niezawodni sponsorzy: Wydawnictwo Pearson, Wydawnictwo Oxford, Sławoj Starobrzyński z Księgarni Polanglo z Wałbrzycha, a także Fundusz w/w Projektu Unii Europejskiej.

Festiwal zorganizowały nauczycielki języka angielskiego w ZSHT Bożena Domagała, Katarzyna Okorowska-Wojnarowska i Agnieszka Michalska, akustyką zajął się Robert Karwowski, a oprawę gastronomiczną przygotowała klasa II b pod kierunkiem Emilii Młynarczuk.

info: zsht

Komentarze

odpowiedzi

Dodaj komentarz

*

Copyright 2012 Naszaswidnica.pl