Radio Sudety 24 nadaje na 101,7 FM

Po niespełna roku Radio Sudety 24 nadaje nie tylko w Internecie, ale także w paśmie UKF na 101,7 FM. Sygnał obejmuje większą część powiatu świdnickiego.

Adrian Pietraszek

– Zdecydowaliśmy się na inwestycję w broadcasting w FM, ponieważ otwiera nowe możliwości dla odbiorców – mówi właściciel Radia Sudety 24, Adrian Pietraszek. – Teraz każdy mieszkaniec gminy Strzegom może słuchać radia na tradycyjnym odbiorniku w domu czy samochodzie. Sygnał jest nadawany ze Strzegomia i pokrywa obszar w promieniu ok. 20 kilometrów. Mamy informacje, że słuchacze w Świebodzicach, Żarowie, Jaworzynie Śląskiej, Świdnicy, a nawet w miejscowościach u podnóża Ślęży odbierają nasz program.

Radio ma lokalny charakter i jest alternatywą dla dużych, sieciowych rozgłośni. Styl stacji wzoruje się na amerykańskich stacjach, które istnieją praktycznie w każdym mieście i są nośnikiem informacji z konkretnego obszaru, na którym funkcjonują. Tak jest i w tym przypadku. Format muzyczny stacji to muzyka taneczna składająca się z nowości oraz przebojów lat 80. i 90.

– Chcemy być niezależną alternatywą dla dużych, sieciowych stacji, w których ginie lokalność – dodaje Adrian Pietraszek. – Zależy nam na przekazywaniu informacji z regionu, ale także promowaniu na antenie lokalnej społeczności i dobrych rzeczy, które dzieją się dookoła tak, żeby to sam słuchacz tworzył kontent ramówki.

Popularnością na antenie cieszy się poranny program nadawany między godziną 8:00, a 11:00, w którym pojawiają się audycje: „Rozmowa Dnia” i „To Warto Wiedzieć”. Bohaterami obu z nich są politycy, a także mieszkańcy i tematy dotyczące powiatu świdnickiego. W ramówce weekendowej od godziny 9:00 można usłyszeć program „Tajemnice Ziemi Strzegomskiej”, które odkrywa Krzysztof Kaszub, a od godziny 10:00 w programie „Swojskie Klimaty” króluje muzyka folklorystyczna i reportaże Leonarda Jakuszczonka w duchu kultury ludowej.

Więcej informacji o ramówce i programach na stronie www.radiosudety24.pl

Nowe studio w Strzegomiu (2)

Komentarze

odpowiedzi

Dodaj komentarz

*

Copyright 2012 Naszaswidnica.pl