Bezzwrotne dotacje na otwarcie własnej firmy

23 000 zł na założenie własnego biznesu, comiesięczne wsparcie finansowe po 1850 zł, a także pomoc szkoleniowo-doradcza przy zakładaniu i prowadzeniu działalności. Na taką całkowicie bezzwrotną pomoc mogą liczyć osoby po 30. roku życia, które zgłoszą się do projektu „Przedsiębiorca w sile wieku”, realizowanego przez pro4 sp. z o.o. ze Świdnicy.

foto1

Nareszcie na swoim!

Właśnie dowiedziałam się, że zakwalifikowano mnie do projektu! – cieszy się 35-letnia Anna, jedna
z uczestniczek. – Jestem bezrobotna prawie rok. Mam małego synka, mąż nie zarabia najlepiej. Nie muszę chyba mówić, jak bywa trudno. Do tej pory nie miałam szczęścia do pracodawców. Dlatego myślę, że moja następna praca to powinien być mój własny, maleńki biznes. Tak bardzo się cieszę, że będę mogła zostać swoim własnym szefem. Chcę otworzyć mały sklep, a to, że dostanę pieniądze na start, bardzo mi w tym pomoże. Nie ma się co oszukiwać, ale takie wsparcie jest bardzo potrzebne. Dzięki temu będę mogła spokojniej zająć się rozkręceniem działalności, nie martwiąc się o bieżące koszty i o to, że nie mam za co kupić potrzebnych rzeczy.

Oprócz wsparcia finansowego, Anna i każdy, kto zakwalifikuje się do projektu, dostanie także pomoc w stworzeniu biznesplanu oraz promocji swojego biznesu. Osób takich jak Anna na Dolnym Śląsku nie brakuje. Z trudem odnajdują się na rynku pracy; szczególnie w trudnej sytuacji są kobiety, bezrobociu sprzyja też wiek – im kto starszy, tym trudniej znaleźć mu nową pracę.

Zbyt wielu bezrobotnych

Jeszcze trudniej mają takie osoby w powiatach dotkniętych stosunkowo wysoką, jak na dzisiejsze statystyki, stopą bezrobocia, zwłaszcza w powiecie dzierżoniowskim, lubańskim, kamiennogórskim, legnickim ziemskim, ząbkowickim, jaworskim, kłodzkim, lwóweckim czy złotoryjskim. Rekordzistą jest wałbrzyski powiat ziemski, w którym stopa bezrobocia wynosi aż 20%. Dla porównania dodajmy, że średnia stopa bezrobocia na Dolnym Śląsku wynosiła w tym samym czasie „zaledwie” 7,6%.

Właśnie do mieszkańców tych powiatów skierowany jest projekt pro4. To wielka społeczna szansa; dla uczestników – na nowy zawodowy start, dla samorządów – na zmniejszenie poziomu bezrobocia.

Co trzeba wiedzieć na temat udziału w projekcie?

Do udziału w nim kwalifikują się osoby w wieku powyżej 30. roku życia, pozostające bez pracy, bezrobotne lub bierne zawodowo, znajdujące się w szczególnej sytuacji na rynku pracy: osoby po 50. roku życia, kobiety, osoby z orzeczeniami o niepełnosprawności, osoby o niskich kwalifikacjach
i osoby długotrwale bezrobotne.

Projekt dotyczy wyłącznie mieszkańców wybranych dolnośląskich powiatów z podwyższoną stopą bezrobocia, czyli lwóweckiego, jaworskiego, lubańskiego, złotoryjskiego, legnickiego ziemskiego, dzierżoniowskiego, kłodzkiego, wałbrzyskiego ziemskiego, kamiennogórskiego i ząbkowickiego.

Co ważne – pierwszeństwo uczestnictwa w projekcie mają kobiety i osoby z niepełnosprawnością.

Jak zgłosić chęć udziału?

Są dwa sposoby:

  1. Wejdź na stronę www.przedsiebiorca.pro4.pl/rekrutacja, wypełnij formularz zgłoszeniowy
    i wyślij, a my skontaktujemy się z Tobą
  1. Skontaktuj się telefonicznie lub osobiście z biurem projektu: ul. Długa 6, 58-100 Świdnica,

tel. 74 660 62 72; e-mail: kontakt@przedsiebiorca.pro4.pl.  Biuro jest czynne od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-16.00

Ważna rada

Zanim się zgłosisz – dobrze przemyśl własny biznes. Podczas realizacji projektu otrzymasz wszelkie niezbędne wsparcie, ale to od Ciebie będzie zależeć powodzenie Twojej działalności.

Więcej informacji znajdziesz na:  www.przedsiebiorca.pro4.pl.

Komentarze

odpowiedzi

Dodaj komentarz

*

Copyright 2012 Naszaswidnica.pl