Weekendowe propozycje

autumZbliża się weekend i warto sprawdzić, gdzie można go spędzić w ciekawy i niebanalny sposób. Propozycji jest bardzo dużo, wystawy, biegi, koncerty i spektakle. Wszystko po to, by znaleźć coś odpowiedniego dla siebie i najbliższych, i wspólnie spędzać czas, oderwać się od codzienności czy przeżyć przygodę. Możecie wybrać coś z naszych propozycji albo po prostu pójść na długi, spokojny spacer.

mumie_egiptWystawa: Tajemnice Egipskich Grobowców – Wrocław

Do 10 stycznia 2017, godziny otwarcia: piątek-sobota 10.00-17.00, niedziela 10.00-18.00, Muzeum Archeologiczne, ul. Cieszyńskiego 9, bilet ulgowy: 12 zł (dzieci do lat 7 wstęp wolny), bilet normalny: 20 zł

Wystawa poświęcona jest badaniom archeologicznym Uniwersytetu Wrocławskiego, które prowadzone są w Tebach Zachodnich (Egipt) od 2013 roku. Prezentowane zabytki, a wśród nich m.in. figurki, sarkofagi, gliniane i kamienne naczynia, pochodzą z polskich kolekcji muzealnych, głównie Muzeum Narodowego w Warszawie. Ponadto zobaczyć można po raz pierwszy prezentowane eksponaty ze zbiorów w naszym mieście: Muzeum Narodowego we Wrocławiu oraz Muzeum Archeologicznego. Nowatorski element stanowią wydruki trójwymiarowe zabytków odkrytych przez wrocławskich archeologów w Egipcie. Można je nie tylko oglądać, ale przede wszystkim dotykać (zalecane). Punktem głównym wystawy jest pełnowymiarowa rekonstrukcja komory grobowej, w której pracują specjaliści z Uniwersytetu Wrocławskiego. Do najciekawszych eksponatów należą prawdziwe egipskie mumie.

adas_pomnikPomnik Adama Mickiewicza stanie na 3 dni we Wrocławiu

4-6 listopada, godz. 14.00, Rynek (plac Gołębi)

Krakowski pomnik Adama Mickiewicza zrobiony w skali prawie 1:1. Uroczyste odsłonięcie odbędzie się o godz. 14.00. W ten sposób  teatr Groteska inauguruje ogólnopolską akcję będącą rotacyjną galerią pomników „Artyści na cokoły”. Po Wrocławiu „Adaś” pojedzie do kolejnych polskich miast, m.in. Katowic i Warszawy.

chylinska-jpgKoncert Agnieszka Chylińska – Forever Child Tour w Hali Stulecia

4 listopada, godz. 19.00, Hala Stulecia, Wrocław, bilety 69, 99 zł

Agnieszka Chylińska powraca z nowym albumem. To muzyczny powrót po siedmiu latach przerwy. „Forever Child” to zaskakująca i nieoczywista wypowiedź artystki, której twórczość zawsze cechowało przez nią samą ukute hasło: „nigdy taka sama”. Tym razem Agnieszka Chylińska postanowiła połączyć i zintegrować pod jednym dachem rockową siłę swojego nietuzinkowego głosu z nowoczesnym brzmieniem. Zwracając się muzycznie w stronę swoich początków artystka zabiera nas w niezwykłą podróż.

parkrun1Parkrun Wrocław – 5.11.2016

Godz. 9.00, Jaz Opatowicki, ul.  Braci Gierymskich 161

Parkrun to bieg na dystansie 5 kilometrów z pomiarem czasu organizowany co tydzień przez cały rok. Udział w biegu jest bezpłatny, ale obowiązuje jednorazowa rejestracja, a następnie wydrukowanie i przyniesienie ze sobą nadanego Indywidualnego Kodu Uczestnika. W ramach parkrun wszyscy biegają dla własnej satysfakcji, dlatego każdy biegnie własnym tempem. Rejestracja: www.parkrun.pl/rejestracja

lodowisko_swidnicaLodowisko kryte – Świdnica

Śląska 35, 58-100 Świdnica, tel. 74 856 94 63

Lodowisko to jeden z najważniejszych obiektów ŚOSiR. W pełni bezpieczne, a co ważne zawsze z  idealnie przygotowaną taflą zarówno dla tych wszystkich, którzy traktują łyżwiarstwo typowo rekreacyjnie, jak i dla tych, którzy na łyżwach jeżdżą już bardzo dobrze.

Informacje o obiekcie:

 • Długość  – 60 metrów
 • Szerokość – 30 metrów
 • Widownia – 800 osób
 • Wypożyczalnia łyżew
 • Szatnia
 • W cenie biletów kaski dla klientów
 • Ciepłe i zimne napoje
 • Użytkownicy kart Multisport lub Fitprofit korzystają z obiektu bez żadnych dodatkowych opłat
 • Lodowisko jest czynne od godz. 8.00 do 21.00

ekobazarEkobazar Wrocław 

Każda sobota, godz. 10.00-16.00, ul. Tęczowa 57

Można tu kupić bezpośrednio od rolników i producentów sprzedających certyfikowaną żywność ekologiczną pieczywo: razowe, bezglutenowe; sezonowe warzywa i owoce; soki, przetwory i ekologiczne specjały, kiszonki, zdrowy nabiał, ekologiczne mięsa, ryby i wędliny, oliwy, miody, kawy i herbaty, słodkie wypieki, pyszne desery i wiele innych. Wszystkie produkty na bazarze są produktami ekologicznymi certyfikowanymi z wyłączeniem ryb i dziczyzny.

laboratoriumLaboratorium Szalonych Naukowców – Wrocław

Do 10 listopada, godz. 13.00 i 16.00, Sala Koncertowa Radia Wrocław, al. Karkonoska

Naukowe show „Laboratorium szalonych naukowców” to emocjonujący pokaz eksperymentów dla dzieci z różnych dziedzin wiedzy, podczas którego młodzi widzowie zobaczą spektakularne doświadczenia chemiczne, poznają zasady rządzące planetami i znajdą odpowiedzi na nurtujące pytania naukowe.  W programie m.in:

 • Ciepły śnieg – Demonstracja zdolności utrzymywania wody (właściwości poliakrylanu sody).
 • Ciekły azot – Szereg eksperymentów wykazujących właściwości ciekłego azotu i innych gazów. Mgła na stole i ogromny wybuch azotowy to tylko niektóre z atrakcji!
 • Cewki Tesli – Szereg eksperymentów z niezwykle rzadko spotykanymi urządzeniami, generującymi wysokiej częstotliwości wyładowania elektryczne (zamek błyskawiczny). Jonizacja gazów i ich blask. Przesyłanie energii na odległość, pojęcie błyskawicy.
 • Theremin (instrument muzyczny, na którym można grać bez dotyku!) – Pierwszy muzyczny elektroinstrument (1918 rok). Historia, zasada działania, prezentacja gry na instrumencie.

Bilety od 30 zł, szczegóły na strona www organizatora.

bazar-smakosza-017Wrocławski Bazar Smakoszy – Wrocław

Godz. 10.00-16.00, każda niedziela przez cały rok, Browar Mieszczański, ul. Hubska 44, wstęp wolny.

W każdą niedzielę przez cały rok kilkudziesięciu wystawców oferuje wysokiej jakości produkty polskie i zagraniczne oraz wyroby certyfikowane. Na Bazarze znaleźć można produkty wytwarzane w tradycyjny, nieprzemysłowy sposób. Bazarowy koszyk wypełnić można wiejską śmietaną, kremowym masłem, twarożkiem, krowim i kozim mlekiem, ekologicznym drobiem, certyfikowanymi warzywami, przetworami, miodami, olejami, przyprawami, sokami, serami, wędlinami, wypiekami i innymi rarytasami.

gieldastarociGiełda Staroci i Numizmatów – Świdnica

Giełda Staroci od ponad ćwierćwiecza gromadzi w każdą pierwszą niedzielę miesiąca tłumy świdniczan oraz przyjeżdżających z całego Dolnego Śląska kolekcjonerów, łowców okazji i miłośników rzeczy, których w sklepach już kupić nie można.

Stałe spotkania mają w Świdnicy kolekcjonerzy numizmatów, pocztówek, birofiliści i filateliści. Kupić można meble, dzieła sztuki i biżuterię, stare zegary oraz akcesoria i części służące do przywracania starym przedmiotom ich dawnego blasku.

Świdnicka Giełda jest jedną z trzech najstarszych w Polsce i drugą co do wielkości na Dolnym Śląsku. Serdecznie zapraszamy.

hydropolis-03-jpgHydropolis – Wrocław

Hydropolis, godz. 10.00-19.00, ul. Na Grobli 19-21, bilety 27 zł (normalny), 18 zł (ulgowy).

Hydropolis, jedyne w Polsce centrum wiedzy o wodzie, otworzy podwoje dla zwiedzających. Niepowtarzalna w skali Europy wystawa Hydropolis znajduje się w zabytkowym, XIX-wiecznym podziemnym zbiorniku wody czystej o powierzchni 4000 m². Ekspozycja podzielona jest na 8 stref tematycznych. Każda z nich przedstawia wodę z innego, fascynującego ujęcia. Strona organizatora. Więcej informacji

wieza-kotowicePunkt widokowy w Kotowicach

Wieża otwarta codziennie od 10.00 do 20.00, zwiedzanie bezpłatne. Unikatowy obiekt turystyczny położony jest w przysiółku Utrata nad brzegiem Odry w miejscowości Kotowice. Wieża jest położona 20 km od centrum Wrocławia.

Wieżę można uznać za najoryginalniejszy obiekt turystyczny, jaki powstał w ostatnich latach w bezpośrednim sąsiedztwie Wrocławia. Ma wysokość 40 metrów. Położona jest tuż przy brzegu Odry. Widać z niej ciekawą panoramę terenów przyrodniczych Natura 2000 gminy Siechnice, gminy Czernica oraz Wrocławia. Przy dobrej pogodzie podziwiać można piękną panoramę aglomeracji wrocławskiej i dużej części Dolnego Śląska: Masyw Ślęży, Wzgórza Niemczańsko-Strzelińskie oraz zarys Sudetów. Więcej o wydarzeniach na wieży: https://pl-pl.facebook.com/WIEZAwKOTOWICACH.

otwarcie_pawilon4kopulPawilon Czterech Kopuł – Wrocław

Pawilon Czterech Kopuł. Muzeum Sztuki Współczesnej – Oddział Muzeum Narodowego we Wrocławiu od 26 czerwca dostępny dla szerokiej publiczności.

 • Piątek: 10.00 – 18.00
 • Sobota: 10.00 – 20.00
 • Niedziela: 10.00 – 18.00

Zaprojektowany w 1912 r. przez Hansa Poelziga Pawilon Czterech Kopuł po wielu dekadach przywrócony został do pełnienia swych pierwotnych funkcji wystawienniczych. W zmodernizowanym budynku prezentowana jest jedna z najciekawszych i najbogatszych w kraju kolekcji polskiej sztuki współczesnej. Zwiedzający mogą zobaczyć dzieła m.in. Magdaleny Abakanowicz, Jerzego Beresia, Włodzimierza Borowskiego, Władysława Hasiora, Jana Lebensteina, Tadeusza Kantora, Aliny Szapocznikow, Jerzego Tchórzewskiego. Z liczącej blisko 20 tys. obiektów wrocławskiej kolekcji wybrano prace reprezentujące wszystkie dyscypliny współczesnych działań artystycznych – malarstwo, rzeźbę, różne formy przestrzenne i instalacje, zapis video, grafikę, fotografię, dokumentację działań performatywnych.

Godziny otwarcia i informacje o biletach:

Komentarze

odpowiedzi

Dodaj komentarz

*

Copyright 2012 Naszaswidnica.pl