Odkrywajmy historię miasta dla siebie [video]

kpWszyscy świdniczanie wiedzą, że jako miasto możemy się pochwalić unikalnym zabytkiem, wpisanym na listę UNESCO. odwiedzanym przez koronowane głowy i znane, światowe osobistości. Z drugiej strony niewielu mieszkańców wie, jak wygląda od środka Kościół Pokoju i dlaczego jest tak cenny. Owszem, wiemy gdzie jest i jak się prezentuje z zewnątrz, może czasem przechodzimy lub przejeżdżamy obok, jednak mało kto przychodzi tu z zamiarem zwiedzenia i zarazem poznania części historii nie tylko kościoła, ale i miasta z jego mieszkańcami.

Warto więc może wybrać się na spacer, zwiedzić kościół, przejść się po starym cmentarzu, zobaczyć historię, która na otacza i osobiście odkrywać ją dla siebie.

W listopadzie kościół możemy zwiedzać od poniedziałku do piątku po indywidualnym umówieniu się (dla grup powyżej 4 osób, tel. 74 852 28 14, 603 331 578), w soboty w godz. 9.00-16.00, w niedziele w godz. 11.30-16.00. Koszt zwiedzania to cegiełka na Fundusz Renowacji Kościoła Pokoju: 10 zł, 5 zł (studenci i dzieci), 8zł/os (grupa powyżej 25 osób). Obiekt jest przystosowany dla osób na wózkach.  Zwiedzanie kościoła, wraz z wysłuchaniem nagrania lektora, zajmuje około 40 min. Zwiedzanie całego placu Pokoju ok. 1-2 godz

Komentarze

odpowiedzi

Dodaj komentarz

*

Copyright 2012 Naszaswidnica.pl