Wulkan pozytywnej energii

Wokalista zespołu Roy Bennet Group to rodowity Jamajczyk, na co dzień mieszkający w Londynie. Liderem i założycielem bandu jest basista Krzysztof Witkowski, w październiku ubiegłego roku uhonorowany nagrodą Marszałka Województwa Dolnośląskiego za wybitne osiągnięcia w dziedzinie kultury. Do współpracy zaprosił znaczących w Polsce muzyków, grających na co dzień z gwiazdami takimi jak chociażby Justyna Steczkowska.

Dziesięć osób i muzyczny dynamit na scenie to najtrafniejszy opis tej polsko – angielskiej formacji, której frontmanem jest oczywiście Roy Bennett. Wizytówką zespołu jest rozmach, pozytywna energia oraz różnorodność proponowanego materiału. Oprócz autorskich utworów z płyty „Positive Energy” rekomendowanej przez Marka Niedźwieckiego, Bennett doskonale wykonuje covery największych sław, np. Jamesa Browna czy Boba Marleya. Muzyka Roy Bennet Group to energetyczna mieszanka funky, reggae, soul i r&b z przejawiającą się w aranżacjach harmonią jazzową. Prezentowany podczas koncertu repertuar gwarantuje prawdziwy, dziewięćdziesięciominutowy show. Już od początku istnienia Roy Bennet Group znajduje życzliwość i ogromne zainteresowanie mediów udowadniając, że z taką muzyką można dotrzeć do szerokiej grupy odbiorców. To również dowód na to, że dźwięki w 100 procentach grane na żywo niosą w sobie niesamowitą moc.
Na gitarze zagra znakomity Tomasz Pacanowski, na co dzień grający w zespołach Sydney Polak oraz Róże Europy.

W chórkach zaśpiewają:

– Katarzyna Mirowska. Kasia na co dzień jest nauczycielem śpiewu we Wrocławskiej Szkole Jazzu i Muzyki Rozrywkowej a także we Wrocławskim Studium Musicalowym. Jest również nauczycielem certyfikującym się w coraz bardziej znanej w Polsce metodzie Speech Level Singing S. Riggsa. Zajmuje się wokalnym przygotowaniem aktorów do spektakli. Na stałe związana jest z Teatrem Muzycznym Capitol, współpracowała z wrocławskim Teatrem Współczesnym oraz Państwową Wyższą Szkołą Teatralną w Krakowie. Ponadto pracuje jako muzyk sesyjny. Prowadzi ożywioną działalność koncertową w kraju i za granicą. Współpracowała z wrocławskimi formacjami The Crackers Band i The Sound Office, z trio RGG (Raminiak – Garbowski – Gradziuk), z Big-Bandem A. Mazura oraz z Big-Bandem Zielonogórskim. Uczestniczyła w projektach Apostrophe Quartet plays Kilar i Orkiestra Niskobudżetowa plays Zappa. Śpiewała z Orkiestrą G. Broma, wystąpiła przed artystami jazzowymi światowego formatu – K. Mahogany, N. Freelon, czy US3.

– Marcin Wawrzynowicz. Jest wykładowcą Instytutu Jazzu w PWSZ w Nysie. Związany również z Teatrem Rozrywki w Chorzowie, w którym występuje jako solista. Absolwent Akademii Muzycznej we Wrocławiu (2005) oraz Akademii Muzycznej w Katowicach (2009). Od roku 2003 bierze udział w licznych programach radiowych i telewizyjnych, śpiewając chórki czołowym artystom polskiej sceny muzycznej m. in.: Ryszardowi Rynkowskiemu, Justynie Steczkowskiej, Małgorzacie Ostrowskiej, Tatianie Okupnik, Kasi Cerekwickiej, Edycie Geppert, Maciejowi Miecznikowskiemu, Januszowi Radkowi i innym.

Na perkusji grać będzie Grzegorz Daroń. Muzyk, kompozytor i producent. Jest kierownikiem muzycznym zespołu Justyny Steczkowskiej. Jako muzyk, kompozytor i producent współpracował z wieloma znakomitymi artystami scen polskich i nie tylko. Na pianie zagra Artur Florkowski. To właśnie jego piosenka „Love In Your Eyes” została doceniona przez Marka Niedźwiedzkiego i znalazła się w 10 wydaniu składanki „Smooth Jazz Cafe”. W sekcji dętej zagrają: Wiesław Mekka na saksofonie tenorowym oraz Marcin Fic na trąbce.

2 czerwca, godz. 19.00
sala teatralna Świdnickiego Ośrodka Kultury
bilety: w przedsprzedaży 30 zł/35 zł w dniu koncertu
(specjalna ulga dla seniorów 20 zł).
do nabycia w Informacji Turystycznej, Rynek/Wewnętrzna 2, tel. 74 852 02 90

Komentarze

odpowiedzi

Dodaj komentarz





*

Copyright 2012 Naszaswidnica.pl