Muzyka ze srebrnych ekranów

Jedlina Zdrój zaprasza na koncert charytatywny pt. „Opera by night”, który odbędzie się 20 września o godz. 18.00 w kościele przy ul. Jana Pawła II. Koncert zainspirowany jest muzyką ze „srebrnych ekranów”, a jego celem jest przedstawienie głosów operowych w sposób elastyczny, przybliżając sztukę operową publiczności poprzez nietypowe aranżacje .

Koncert składa się z trzech części: I część: kompozycje sakralne; II część: Arie i duety operowe oraz liryka wokalna; III część: utwory inspirowane muzyką filmową i musicalem. W programie usłyszymy dzieła takich kompozytorów jak: Puccini, Verdi, Mascagni, Bach, Webber, Schubert, Strauss, Morricone, Franc, Rachmaninow. Wstęp wolny.

Wystąpią:

Agnieszka Świerczyńska-Sokolnicka – sopran liryczny z koloraturą.

Artystka występująca na deskach wielu Teatrów w kraju i za granicą, m. in. w: Toskanii t. j Teatro del Giglio w Lucca, Teatro Goldoni w Livorno, Teatro di Verdi Pisa, Teatro Alghieri Ravenna, Teatro Politeama Garibaldi w Palermo. Urodzona w Wałbrzychu. Studiowała w Akademii Muzycznej w Poznaniu. Laureatka konkursów: „Złote głosy Mazowsza” w Warszawie oraz VIII Moniuszkowskiego Konkursu Wokalnego w Białymstoku, Międzynarodowego Konkursu Wokalnego „Kammeroper Schloss Rheinsberg”.

Ostatnio zauważona przez polskie teatry m.in. Teatr Wielki w Łodzi, gdzie kreowała pierwszoplanową postać- Hannę w „Strasznym dworze” S. Moniuszki. Współpracowała również z Operą na Zamku w Szczecinie oraz z Teatrem Wielkim w Poznaniu. Śpiewaczka koncertuje z wieloma filharmoniami, solo oraz zdarza się, że w duecie w towarzystwie męża tenora Wojciecha Sokolnickiego, z którym tworzą niezastąpiony duet.

Wojciech Sokolnicki – tenor dramatyczny młodego pokolenia, charakteryzujący się ciemną, a jednocześnie świeżą barwą głosu.

Studiował na Wydziale Wokalnym Akademii Muzycznej w Poznaniu. Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi na Wydziale Tkaniny i Ubioru. Na drugim roku studiów zadebiutował główną partią w operze L.Bernsteina „Candide” w Teatro del Giglio we włoskim mieście Lucca. Tę partię wykonał w premierowych spektaklach m.in. w Teatro Alghieri (Ravenna), Teatro Goldoni (Livorno), Teatro Verdi (Pisa) oraz w Teatrze Wielkim w Poznaniu. Za tę rolę zdobył nagrodę im. Jana Kiepury za najlepszy Debiut Roku 2010. W 2011 zaproszono go do koncertowego wykonania partii Candide`a  w Teatro Politeama Garibaldi w Palermo z towarzyszeniem Orchestra Synfonica Syciliana. W 2015 roku zadebiutował w repertuarze dramatycznym jako Canio w „Pagliacci”- R.Leoncavallo oraz Turiddu w „Cavaleria rusticana”- P.Mascagniego w Teatrze Wielkim w Poznaniu. Współpracuje z wieloma filharmoniami i teatrami w Polsce oraz za granicami kraju.

Michał Zator

Najprawdopodobniej jedyny harfista w Polsce i jeden z niewielu na świecie, który wykonuje na harfie autorski repertuar akompaniując sobie do śpiew. Półfinalista piątej edycji programu „Mam Talent”. W swoim repertuarze posiada kompozycje klasyczne i autorskie, inspirowane muzyką celtycką i literaturą fantasy. W pracy pomaga mu rzetelne wykształcenie otrzymane na Akademii Muzycznej w Poznaniu, którą ukończył z wyróżnieniem.

Piotr Żukowski

Absolwent Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu w klasie fortepianu prof. Alicji Kledzik. Obecnie pracuje na tej uczelni na stanowisku adiunkta w Katedrze Fortepianu. Koncertował w wielu miastach Polski oraz za granicą: we Francji, Włoszech, Anglii, Turcji, Czechach, Belgii,  Hiszpanii, Słowacji, Szwajcarii, Islandii, Węgrzech, Niemczech, Rosji, Arabii Saudyjskiej, Chinach,  Japonii, Brazylii oraz USA.

Aleksandra Machaj

Obecnie studentka I roku studiów magisterskich na akademii Muzycznej I.J.Paderewskiego w Poznaniu w klasie slrzypiec prof.Bartosza Bryły oraz asystenta Michała Bryły. Laureatka wielu nagród o randze zarówno ogólnopolskiej jak i międzynarodowej. Obecnie jest koncertmistrzem orkiestry Cooperate , która trudni się wykonawstwem muzyki filmowej.

Oprac: red

Komentarze

odpowiedzi

Dodaj komentarz

*

Copyright 2012 Naszaswidnica.pl