Uczcili biało – czerwoną

29 kwietnia 2015 roku w  Gimnazjum nr 2 im. Polskich Olimpijczyków w Świdnicy odbył się biało-czerwony happening, w którym wzięli udział wszyscy nauczyciele i uczniowie naszej szkoły. Wydarzenie to miało miejsce w związku z obchodami rocznicowymi:  224. rocznicą uchwalenia Konstytucji 3-Maja i 11. rocznicą ustanowienia dnia 2 maja Dniem Flagi Rzeczpospolitej.

Celem uroczystości było kształtowanie tożsamości narodowej i skupienie uwagi uczniów na polskich symbolach narodowych, takich jak flaga, hymn czy barwy, a także na pamięci o naszej trudnej i burzliwej historii. W tym roku obchodziliśmy te święta nietypowo.

Wszyscy uczniowie i nauczyciele zgromadzili się na boisku szkolnym, aby z białych i czerwonych kartek utworzyć polską flagę, kotyliony klasowe symbolizujące społeczności lokalne oraz jeden duży kotylion symbolizujący naród polski. Na koniec uczniowie utworzyli symbol Polski Walczącej w związku ze zbliżającą się 70. rocznicą zakończenia II wojny światowej. W trakcie uroczystości został odśpiewany hymn narodowy. Po uroczystości poszczególne klasy wykonały pamiątkowe zdjęcia, tworząc z biało-czerwonych kartek małe flagi. Uroczystość przygotowali uczniowie z klasy III D pod opieką pani Teresy Rafałko, Agaty Czarneckiej i Anny Natanek.

Info: gim. nr 2

Komentarze

odpowiedzi

Dodaj komentarz

*

Copyright 2012 Naszaswidnica.pl