Romek&Julka: biało-czerwone starcie [foto, video]

Romek i Julka to już kolejny spektakl przygotowany przez grupę Dorosłej Alchemii Teatralnej, aktorów, których znamy ze szkoły, urzędu, kościoła i wielu innych miejsc. W tegorocznym wydaniu zespół liczy aż szesnaście osób. 

Grają Krzysztof  Frączek, Mariola Mackiewicz, Gosia Kępa, Zofia Dziadura, Czesława Greś, Robert Kaśków, Krzysztof  Paruch, Krystyna Kowalonek, Bożena Kuźma, Tadeusz Szarwaryn, Halina Szymańska, Teresa Wagilewicz, Alicja Żywicka, Zbigniew Curyl, Adam Szmajduch, ks. Roman Tomaszczuk.

Na czas trwania spektaklu przenosimy się w lata 80, dość trudny czas dla Polski, który został pokazany z wielkim poczuciem smaku, a także niezwykłym poczuciem humoru. Na scenie można zobaczyć starcie opozycyjnych grup: Czerwonej i Białej, które walczą o miłość, prawdę, i o poczucie godności. Z jednej pochodzi Julka i  Romek, a z drugiej…amant Julki!

Szalenie zabawny, pouczający, a także zaskakujący spektakl. Polecam go wszystkim, nawet tym, co od teatru stronią. Mimo że sztuka jest wykonywana przez amatorów, to jest to przedstawienie zagrane i przygotowane z wielką klasą. Sala pękała w szwach; wydaje mi się, że publiczność przyjęła spektakl równie entuzjastycznie jak i ja.

Spektakl wyreżyserował, nie pierwszy raz już – Juliusz Chrząstowski, za ruch sceniczny odpowiedzialny jest Tomasz Dajewski, a oprawą muzyczną zajął się Dariusz Jaros; scenografia to robota Roberta Kukli.

Jeśli ktoś chciałby się wybrać na spektakl, ma możliwość 13 grudnia o godz. 18.00, wstęp kosztuje 10 złotych. Bilet można kupić w Informacji Turystycznej bądź zarezerwować pod numerem: 74 8520290.

Polecam: Patrycja Madejczyk.
Fot: Artur Ciachowski
Video: Mariusz Ordyniec

Komentarze

odpowiedzi

Dodaj komentarz

*

Copyright 2012 Naszaswidnica.pl