Nie dam się wkręcić

Od kilku dni widzę dwuznaczne wpisy na facebookowych tablicach znajomych dziewczyn. -Lubię na stole w kuchni, pod wieszakiem, na krześle…. itp. Wygląda to co najmniej dziwnie. Nie wiedziałam, co jest grane, więc zaczęłam szukać informacji.

Okazuje się, że w sieci krąży wiadomość skierowana do dziewczyn, która ma zwiększać świadomość kobiet na temat walki z rakiem piersi. Nie będę przytaczać całego tekstu, bo jest bez sensu i nie ma w nim nic na temat badań czy profilaktyki. Jest to typowy łańcuszek, jakich setki krążą po necie. Dziewczyny klikają nie zdając sobie chyba do końca sprawy, że się po prostu ośmieszają i narażają na niesmaczne komentarze. Bo to nie jest zabawne, nie jest śmieszne, tylko żenujące. Bo jaki związek z profilaktyką raka ma miejsce, w którym stawiasz torebkę, gdzie jest mowa o badaniach, zdrowiu itp.? Nie ma, bo to po prostu głupi łańcuszek.

Nie wiem, jak wy, ale ja się odcinam od takiej głupiej zabawy. Nie dam się wkręcić tylko dlatego, że wiele osób przede mną bezmyślnie to zrobiło.

Ada 

Komentarze

odpowiedzi

2 Responses to “Nie dam się wkręcić”


  • Ale właśnie o to chodzi w tej akcji szanowana Pani „dziennikarko”, żeby ludzie sprawdzali „o co chodzi z tą torebką” i odkrywali, że to akcja dotycząca profilaktyki raka piersi. Pani komentarz jest najlepszym przykładem na to, że mechanizm się sprawdza: widzę wpis o torebce -> sprawdzam o co chodzi -> przypomina mi się, żeby zrobić badania. Proste jak konstrukcja cepa a Pani jakiejś wielkiej filozofii oczekuje 🙂


  • Dziennikarką jeszcze nie jestem, ale wszystko przede mną.

    A wracając do tekstu, proste jak konstrukcja cepa dla pana, panie Bartek. Ja wolę inne przypominajki, bardziej finezyjne. I chyba mam do tego prawo 🙂

Dodaj komentarz

*

Copyright 2012 Naszaswidnica.pl