Trzeba to jasno powiedzieć – zbliża się matura

Próbna Matura z OPERONEM to coroczny projekt, w ramach którego organizowany jest bezpłatny próbny egzamin maturalny dla uczniów liceów i techników w całej Polsce. Pierwszy odbył się w grudniu 2007 roku. Obecnie przystępuje do niego prawie 90% maturzystów! Arkusze egzaminacyjne oraz płyty CD z nagraniami do języków obcych opracowują doświadczeni egzaminatorzy.

Materiały te są bezpłatnie dostarczane do szkół. Próbna matura umożliwia sprawdzenie wiedzy maturzystów i przygotowuje ich do realiów prawdziwego egzaminu maturalnego. Na pierwszy ogień poszedł język polski, 26 listopada. Dzisiaj natomiast uczniowie piszą próbny egzamin z matematyki.

Kolejne to:

28 listopada o godz. 9.00 – początek próbnej matury z języków obcych (język angielski, niemiecki, francuski, rosyjski) – poziom podstawowy, czas trwania: 120 min lub poziom rozszerzony, czas trwania: cz. I – 120 min., cz. II – 70 min.

29 listopada o godz. 9.00 – początek próbnej matury – poziom rozszerzony z matematyki i języka polskiego (czas trwania: 180 min.) oraz przedmiotów dodatkowych: historii, WOS-u, biologii, chemii, geografii, fizyki i astronomii w zakresie podstawowym (czas trwania: 120 min.) i rozszerzonym (czas trwania: 150 min lub 180 min. – historia, WOS);

Opinie na temat stopnia trudności są podzielone. Niektórzy uczniowie twierdzą, że język polski sprawił im pewne problemy. Nawet tym z humanistycznym zacięciem. Matematyka podobnie. Czy to oznacza, że zadania są zbyt trudne, czy tylko to, że nie wszyscy jeszcze wzięli się solidnie do przygotowań maturalnych?

cobra

Komentarze

odpowiedzi

2 Responses to “Trzeba to jasno powiedzieć – zbliża się matura”


  • Licencjonowana Szkoła Języków Obcych Mała Lingua & Lingua Teens Space zaprasza uczniów liceów ze Świdnicy na kursy przygotowawcze do matury z Języka Niemieckiego – poziom średnio zaawansowany. Zajęcia w poniedziałek i środę lub we wtorek i czwartek. Spotkania dwa razy w tygodniu po 60 minut lub 90 min już od 589!

    Kursy już wystartowały. Cały czas przyjmujemy zgłoszenia do grup.Szczegółowe informacje i zapisy: 885-015-505 lub swidnica@malalingua.eu


  • Licencjonowana Szkoła Języków Obcych Mała Lingua & Lingua Teens Space zaprasza uczniów liceów ze Świdnicy na kursy przygotowawcze do matury z Języka Angielskiego – poziom średnio zaawansowany. Zajęcia w poniedziałek i środę lub we wtorek i czwartek. Spotkania dwa razy w tygodniu po 60 minut lub 90 min już od 589!

    Kursy już wystartowały. Cały czas przyjmujemy zgłoszenia do grup.Szczegółowe informacje i zapisy: 885-015-505 lub swidnica@malalingua.eu

Dodaj komentarz

*

Copyright 2012 Naszaswidnica.pl