Odkryjmy tajemnice Zamku Książ

I Dolnośląski Festiwal Tajemnic to najciekawsze wydarzenie historyczne i popularnonaukowe skierowane przede wszystkim do tych, których fascynują dawne dzieje, ciekawostki historyczne i odkrywanie tajemnic z przeszłości.

 

To niezwykła okazja, by poznać najmocniej skrywane tajemnice naszego regionu,  województwa słynącego z niewyjaśnionych sekretów i tzw. białych plam. Organizatorzy przygotowali ponad 25 wykładów i 15 projekcji, w tym widowiskowy film „Nosferatu” z muzyką na żywo, sprowadzili nieudostępnianą turystom wystawę Muzeum Medycyny Sądowej oraz przewidzieli szereg wspaniałych atrakcji dodatkowych – inscenizacje historyczne, pokazy lotnicze, ucztę historyczną czy lekcje poszukiwawcze. Scenerią dla tych wszystkich niezwykłych wydarzeń zostanie Zamek Książ w Wałbrzychu, obiekt, który przez swoją przeszłość nierozerwalnie kojarzy się z zaginionymi w wojennych zawieruchach  skarbami Dolnego Śląska. autorski projekt Joanny Lamparskiej, dziennikarki i podróżniczki, autorki wielu książek o tajemnicach Dolnego Śląska, od  kilkunastu już lat promującej region dolnośląski. Jest to autorski projekt dziennikarki i podróżniczki, Joanny Lamparskiej, autorki wielu książek o tajemnicach Dolnego Śląska.

Bilety podstawowe (obowiązkowe) dostępne w dniach 17-18.09. w kasie przed budynkiem bramnym:

– jednorazowy wstęp (16-18.08.2013) na zwiedzanie indywidualne (bez przewodnika) Zamku Książ oraz Przedzamcza: normalny – 20 zł., ulgowy – 15 zł.

Bilety uprawniają dodatkowo do udziału we wszystkich wykładach, projekcjach filmowych, inscenizacjach historycznych i pozostałych atrakcjach (za wyjątkiem uczty historycznej oraz wstępu do Muzeum Medycyny Sądowej) organizowanych podczas Festiwalu Tajemnic. Podane bilety nie zawierają wstępu do Palmiarni.

– zwiedzanie tunelu z przewodnikiem – 5 zł.

Grupy formułowane na wejście do tunelu, będą organizowane na poziomie tarasów zamkowych. Wejście odbywa się z przewodnikiem, czas zwiedzania – około 15 minut. Pierwszeństwo zwiedzania tunelu mają zorganizowane grupy turystyczne zwiedzające zamek z przewodnikiem. Zwiedzanie tunelu zawarte jest także w dodatku do zwiedzania z przewodnikiem – warto przemyśleć, z którego rozwiązania skorzystać, aby nie płacić dwa razy.

– Karnet 3-dniowy dla turystów indywidualnych kosztuje 50 zł i uprawnia do:

– zwiedzania Zamku Książ i Przedzamcza w terminie 16-18.08.2013 r.
– jednokrotnego wejścia z przewodnikiem do Muzeum Medycyny Sądowej w dniach 16-18.08.2013 r. (prosimy o zgłoszenie godziny wejścia pod nr 74 66 43 834 w dniu roboczym)
– jednokrotnego wejścia z przewodnikiem do tunelu w czasie trwania festiwalu,

Karnety uprawniają dodatkowo do udziału we wszystkich wykładach, projekcjach filmowych, inscenizacjach historycznych i pozostałych atrakcjach festiwalu (m.in. konkursach, grach zamkowych) organizowanych podczas Festiwalu Tajemnic.

Karnet 3-dniowy nie zawiera wstępu do Palmiarni oraz nie uprawnia do udziału w uczcie historycznej.

UWAGI! Informujemy, że nie będzie karnetów ulgowych. Liczba karnetów jest ograniczona, można je zakupić przez internetowy system rezerwacji biletów (www.bilety.ksiaz.walbrzych.pl) lub w kasach zamkowych. Prosimy o zgłoszenie godziny wejścia do Muzeum Medycyny Sądowej pod nr 74/ 66 43 834 (Punkt Obsługi Klienta, czynny od pon. do piątku w godz. 9:30 – 15:30).

– Uczta Historyczna na Dziedzińcu Honorowym w dniu 16.08.2013 r.: koszt udziału w wydarzeniu: 200 zł/os

Więcej informacji: tutaj

Termin przyjmowania zgłoszeń na Ucztę Historyczną upływa w piątek 9.08.2013r. Zgłoszenia proszę wysyłać na maila: organizator@festiwaltajemnic.pl.

 

Bilety dodatkowe (opcjonalne) dostępne w dniach 17-18.08 w kasie w Zamku Książ:

– Dopłata do zwiedzania Zamku Książ  z przewodnikiem dla turystów posiadających bilety na zwiedzanie indywidualne/karnety w podanych dniach wynosi 7 zł i zawiera:

– jednokrotne zwiedzanie trasą „Od Piastów do tajemnic II Wojny Światowej”
–  dodatkowe jednokrotne zwiedzanie tunelu

UWAGI! Grupy formułowane na zwiedzanie Zamku Książ z przewodnikiem, będą organizowane przy kasach wewnątrz zamku. Wejście odbywa się z przewodnikiem, czas zwiedzania – około 70 minut. Zakup biletu indywidualnego wraz z dodatkiem do zwiedzania Zamku Książ z przewodnikiem dokonany za pomocą internetowego systemu rezerwacji umożliwia zapis na już ogłoszone grupy o godz. 12:00, 14:00 oraz 16:00 w dniach 17-18.08.2013 r. 

 

– Wystawa Muzeum Medycyny Sądowej (V piętro, dawna kuchnia zamkowa): bilet wstępu –  20 zł

UWAGI! Wejście na wystawę jest możliwe dla osób posiadających bilet na wejście do Zamku Książ i na Przedzamcze. Prosimy o zgłoszenie godziny wejście do  Muzeum Medycyny Sądowej pod nr tel: 074 66 43 834 (Punkt Obsługi Klienta, czynny od pon. do piątku w godz. 9:30 – 15:30), liczba grup i miejsc jest ograniczona. Godziny wejść z przewodnikiem są podane tutaj…. Wstęp do muzeum tylko dla osób pełnoletnich, prosimy o zabranie ze sobą dowodu tożsamości. Wejście odbywa się z przewodnikiem, czas zwiedzania – około 45 minut. Grupy formułowane na wejście do muzeum, będą organizowane na parterze przy windach.

– Projekcja filmu „Nosferatu – symfonia grozy” z 1922 r., muzyka na żywo zespół „Czerwie”. Dziedziniec Honorowy (pokaz na wolnym powietrzu) w dniu 17.08.2013r. godz. 22:00-23:00:  WSTĘP WOLNY!

– Atrakcja dodatkowa! WSTĘP WOLNY!

„Nie ma drugiej osoby, która tyle wie o tajemnicach wojennej przebudowy zamku Książ, co Piotr Kruszyński. Nasz gość z Niemiec, badacz, autor książek i eksplorator zgodził się na oprowadzenie uczestników festiwalu wokół zamku Książ i pokazanie najbardziej „podejrzanych” miejsc. Może wspólnie znajdziemy jakieś tajemnicze wejście?  Zapisy na dwie wędrówki z Piotrem Kruszyńskim w trakcie trwania festiwalu.”

Oprac: cobra

Komentarze

odpowiedzi

Dodaj komentarz

*

Copyright 2012 Naszaswidnica.pl