Ze Świdnicy do Strasburga

W dniach 9. – 12. czerwca 2013 podopieczni p. Renaty Rychlickiej – Benyamin, Szymon Dębowski i Patryk Madziara, uczęszczający do klasy 3 TOR w Zespole Szkół Ekonomicznych, mieli okazję uczestniczyć w wyjeździe do Parlamentu Europejskiego na zaproszenie Lidii Geringer de Oedenberg, Poseł do Parlamentu Europejskiego, w ramach otrzymanej nagrody w konkursie plastycznym „Pierwsza Dekada Nowej Dziesiątki” organizowanym przez panią Poseł.

Podczas wyjazdu uczniowie wraz z innymi laureatami z województwa dolnośląskiego i opolskiego mieli niepowtarzalną okazję zwiedzić Starówki Strasburga wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO, zapoznać się z działaniem instytucji europejskich: Rady Europy i Europejskiego Trybunału Praw Człowieka oraz zwiedzić budynki Parlamentu Europejskiego wraz z salą posiedzeń plenarnych, gdzie mogli przysłuchiwać się z galerii trwającym obradom sesji, a także przespacerować się wyjątkowym łącznikiem nad rzeką Ill.

Zwieńczeniem całego wyjazdu było spotkanie z Panią Poseł Lidią Geringer de Oedenberg i wspólne zdjęcia pod „flagami” w Parlamencie Europejskim. Wyjazd, choć krótki, był bardzo udany i pozostawi wiele miłych wspomnień na długie lata – co stwierdzili z zadowoleniem po powrocie obaj uczniowie.

Info: zse

Komentarze

odpowiedzi

Dodaj komentarz

*

Copyright 2012 Naszaswidnica.pl