Czy na pewno trefny klucz? – video

Zespół Ditroit, to nowy projekt  muzyków zespołu Zero Procent. We współpracy z nowym wokalistą – Miśkiem (Michał Kulniew) znanym z grupy The Floorators nagrali utwór Trefny Klucz, o którym już wspominaliśmy na naszym portalu. Już sam pomysł i kilka ujęć z planu teledysku bardzo pozytywnie nas zaskoczyły, a do tego dziś zespół odsłonił przed nami nieco dłuższy kawałek swojej produkcji. Przy tej okazji pozwoliliśmy sobie na krótką rozmowę z chłopakami:

Jakie są plany związane z utworem „Trefny klucz”? 

Chris: „Trefny Klucz” to nasz pierwszy wspólny utwór, dlatego jego największym zadaniem jest pokazanie, czego będzie można się po nas spodziewać w tym składzie. Będzie po prostu zabawnie i rock ‚n’ rollowo. Zaczynamy, wiec jest dużo planów i pomysłów. Jedyne ograniczenie to czas, którego zawsze brakuje…

Czy jednorazowy projekt (bo takie były założenia) może przerodzić się w coś więcej (mowa tu o współpracy z Miśkiem)?

Dada: Utwór powstał przypadkowo, na jednej z prób, gdzie byliśmy sami z Maxem i Chrisem. To prawda, że początkowym założeniem był jeden utwór z Miśkiem. Po nagraniu go w studiu tak się  nakręciliśmy, że postanowiliśmy zrobić z tego wspólnego grania nowy zespół, który nazwaliśmy Ditroit.

Czy Ditroit ma już plany na najbliższą przyszłość? Może jakiś nowy utwór?

Dada: Już zaczynamy komponować nowe utwory i dążymy do powstania setlisty koncertowej. Chcielibyśmy jak najszybciej zacząć grać koncerty, ale stworzenie nowego repertuaru wymaga trochę czasu, dlatego prosimy o cierpliwość.

Misiek: Ja zakupiłem mocniejsze szkła kontaktowe, żeby nic mi nie umknęło z moich obserwacji, które będą źródłem naszych tekstów.

Jak współpracuje się na próbach w nowym składzie?

Misiek: Na próbach jest o tyle fajnie, że mamy różne podejście do pracy, co powoduje, że wymieniamy się różnymi doświadczeniami .  Ja zwracam większą uwagę na dykcję, ponieważ język polski nie jest dźwięcznym językiem. Chłopaki z kolei założyli grubsze struny, a Max wziął w ręce grubsze pałki.

Max: Misiek w końcu śpiewa po polsku! Lepiej się dogadujemy muzycznie w ojczystym języku niż w mieszance norwesko-islandzko-czeskiej z lekką szczyptą „meksykańskiego. Wspólnym językiem tworzymy materiał na koncerty i płytę. Mamy nadzieje, że współpraca będzie owocna i z mega pozytywnym humorem.

Przyznacie chyba, że muzycy Ditroit (Chris, Dada, Max, Misiek) potrafią zarazić pozytywnym nastawieniem już w samej rozmowie. A czy uda im się to również w teledysku do utworu Trefny Klucz? Przekonajmy się:

nw

Komentarze

odpowiedzi

3 Responses to “Czy na pewno trefny klucz? – video”

Dodaj komentarz

*

Copyright 2012 Naszaswidnica.pl