Spotkanie z Mistrzem w czwórce

Pod koniec maja odbyła się pierwsza edycja z cyklu Spotkanie z Mistrzem, zorganizowana w IV Liceum Ogólnokształcącym w Świdnicy. Swoją  obecnością zaszczyciła nas Mistrzyni Świata w Ju-jitsu- Emilia Maćkowiak, wielokrotna medalistka Mistrzostw Polski, Pucharów Europy, a także reprezentantka Polski na World Games, które odbędą się w lipcu 2013 w Cali w Kolumbii.

Spotkane rozpoczęło się pogawędką z uczniami; Emilia opowiadała o początkach swojej kariery, treningach, najważniejszych walkach, a także odpowiadała na każde pytania uczniów. Następnie spora grupa chętnej młodzieży przystąpiła do treningu z Mistrzynią, podczas którego doskonalili technikę kopnięć, uderzeń, a także technikę w parterze.

Cykl tego rodzaju spotkań jest próbą dokonania zmian i zachęcenia do pracy nad sobą w zakresie fizycznym i moralnym. Mamy nadzieję, że uczniowie będą w codziennym życiu, tak jak mistrzowie w sporcie,  kierować się zasadę fair play.

Największe osiągnięcia Emil Maćkowiak:

Mistrzostwa Świata Seniorów Kolumbia – 15-16 październik 2011 – I miejsce fighting, kat. – 70 kg, III miejsce ne-waza, kat. -70 kg.

Mistrzostwa Świata Seniorów Wiedeń – 30 listopada – 2 grudnia 2012 – II miejsce fighting, kat. – 70 kg, II miejsce ne-waza, kat. -70 kg.

Wielokrotna Mistrzyni Polski Ju-Jitsu.

Wielokrotna Medalistka Pucharów Europy.

Zobaczmy też, jak walczy mistrzyni.

info: lo4

info: lo4

 

 

Komentarze

odpowiedzi

Dodaj komentarz

*

Copyright 2012 Naszaswidnica.pl