Skrzynia pamięci świdniczan – już w krypcie [wideo]

W sobotę, 22 czerwca, na skwerze przy ul. Franciszkańskiej, w specjalnej krypcie złożono uroczyście Skrzynię Pamięci Świdniczan, a w niej to, co chcemy pozostawić naszym potomnym. Znalazło się w niej wiele pamiątek, przygotowanych przez mieszkańców miasta. Otwarta zostanie za co najmniej 100 lat.

Każdy mógł umieścić w niej to, co stanowi ciekawe czy ważne przesłanie dla potomnych. Trafiły do niej pamiątki symboliczne, oficjalne i prywatne. Nikt ich nie zobaczy przed upływem 100 lat. Skrzynia została szczelnie zamknięta. Jest w niej m.in. pełna rysunków, listów i zdjęć księga pamięci uczniów Szkoły Podstawowej nr 105, płyta CD przygotowana przez Stowarzyszenie „Trzy Sosny” z Bystrzycy Górnej, maskotka Komisarza Lwa podarowaną przez komendanta policji, sakiewka wypełniona monetami, pióro prezydenta Wojciecha Murdzka, szalik klubowy ŚKPR Świdnica, proporczyk MKS Świdnica, statuetka z herbem naszego powiatu, aktualne pocztówki ze zdjęciami z całej gminy Świdnica, gazetka szkolna sprzed 20 lat (nieistniejąca już Szkoła Podstawowa nr 11), fragment rękopisu pierwszego świdnickiego kryminału Tajemnice ulicy Pańskiej autorstwa Wojciecha Korycińskiego, książka 100 lat harcerstwa świdnickiego, płyta ze zdjęciami z 2010 roku wykonanymi przez Wiktora Bąkiewicza, medale z różnych imprez sportowych i archiwalna już gazetka „Kasprowiczanie” z 1990 r.

Do skrzyni trafiły też zarchiwizowane wszystkie filmy nakręcone przez portal Naszaswidnica.pl, w tym materiał Świdnica i świdniczanie, w którym znalazły się wypowiedzi mieszkańców naszego miasta z przesłaniem dla kolejnych pokoleń, komplet gazet naszaswidnica.pl, archiwalne numery Wiadomości świdnickich oraz przepis na ciastko świdnickie Gryz Bolka, przekazany przez restaurację Rynek43 w Świdnicy.

cobra
Foto: Wiktor Bąkiewicz
Materiał wideo: Dominika Rzepka, Wiktor Olszewski
Montaż: Wojciech Lewandowski

Komentarze

odpowiedzi

One Response to “Skrzynia pamięci świdniczan – już w krypcie [wideo]”

Dodaj komentarz

*

Copyright 2012 Naszaswidnica.pl