Polsko – niemieckie spotkania w Mechaniku

Po raz drugi uczniowie Zespołu Szkół Mechanicznych w Świdnicy spotkali się z uczniami z partnerskiej szkoły z Staatliche Berufsschule z Bad Kissingen w Niemczech, którzy przyjechali wraz z dyrektorem tamtejszej szkoły, Rudolfem Hoffmannem.

Spotkanie odbyło się w Świdnicy w dniach od 02 do 08 czerwca. W ramach międzynarodowej wymiany uczniowskiej, dofinansowanej  przez PWNM, uczniowie z Mechanika wraz z 11 kolegami i koleżankami z Niemiec mieli możliwość poznania systemu kształcenia w polskich szkołach (dzięki wspólnym lekcjom w szkole) oraz kultury i historii Dolnego Śląska. W programie pobytu znalazło się m.in.: zwiedzanie Świdnicy, Kościoła Pokoju, Wieży Ratuszowej. W Krzyżowej odbyły się warsztaty językowe, które umożliwiły lepsze poznanie się uczniów i przełamały barierę językową. Uczniowie zapoznali się także z historią rodziny von Moltke oraz ruchu oporu działającego w Krzyżowej, zwanego Kręgiem z Krzyżowej. Wyjazd do Książa wraz z  polsko -niemiecką lekcją zamkową powiązany był z wyjazdem do Osówki i zwiedzaniem sztolni. Wyjazd do Gross Rosen zamknął  poglądową lekcję historii tych ziem.

Program pobytu dopełniły praktyki zawodowe, które odbyły się dzięki uprzejmości Centrum Kształcenia Zawodowego w obszarze mechaniki samochodowej.

info: zsm

Komentarze

odpowiedzi

Dodaj komentarz

*

Copyright 2012 Naszaswidnica.pl