Mechanik czwarty na Dolnym Śląsku

Zespół Szkół Mechanicznych w rozgrywkach piłki siatkowej plażowej uplasował się ostatecznie na IV miejscy wśród wszystkich szkół ponadgimnazjalnych na Dolnym Śląsku.

To olbrzymi sukces uczniów „Mechanika” i wysoki wynik sportowy! Analizując rozegrane mecze podczas finałowego turnieju szkoda nam najbardziej meczu półfinałowego, który przegraliśmy 2:0 z reprezentacją Zespołu Szkół z Góry oraz meczu o miejsca 3/4 , gdzie po 3-setowym pojedynku polegliśmy Liceum z Głogowa 2:1 i zabrakło nam zaledwie 2 małych punktów, aby móc cieszyć się z medalowego miejsca. Występ naszych uczniów można śmiało zaliczyć do udanych. Jest zdecydowany progres szkoleniowy; przypomnieć bowiem należy, że rok temu nasza szkoła uplasowała się na VI miejscy w finałach dolnośląskich. Nasi reprezentanci to: Marcin Olszówka, Radosław Wąsowski oraz Adrian Janosik.

Innym równie ważnym wydarzeniem, które czeka jeszcze naszą reprezentację halowej odmiany siatkówki jest finał Grand Prix o Puchar Dyrektora I LO Świdnica, podczas którego „Mechanicy” walczyć będą o tytuł mistrza. Zapraszamy w poniedziałek 24 czerwca godz.10,00 do I LO, gdzie odbywać będą się finałowe mecze 4 najlepszych szkół ze Świdnicy.

Sukcesy naszych siatkarzy Zespołu Szkół Mechanicznych stanowią dowód na świetną atmosferę i dobrą pracę nauczycieli i trenerów szkoły z uzdolnioną młodzieżą. Patrząc w przyszłość oraz możliwość trenowania siatkówki w „Mechaniku” aż 6 godzin tygodniowo dzięki otwieranej grupie trenującej piłkę siatkową przy współpracy z UKS Dekoria Świdnica, można być zdecydowanie optymistą i czekać na kolejne sukcesy szkoły.

Marcin Kuc

Komentarze

odpowiedzi

Dodaj komentarz

*

Copyright 2012 Naszaswidnica.pl