Natalia Widuto – głos, którego chcesz słuchać.

Natalia i jej emocje

Na co dzień pracuje w młodzieżowym portalu naszaswidnica.pl. Setki, a nawet tysiące świdniczan słyszały jej głos podczas różnych miejskich imprez kulturalnych. Niedawno znakomita młoda wokalistka Natalia Widuto postawiła pierwsze kroki w profesjonalnym studiu i… nagrała swój pierwszy utwór. To cover z repertuaru A Fine Frenzy „Almost Lover”. Jak brzmi w wykonaniu Natalii?…

– Mieliśmy okazję posłuchać jej utworów wcześniej – mówi Krzysztof Chris Brzeziński, współzałożyciel grupy Zero Procent, z którym Natalia pracowała przy nagraniu. – Potem poznaliśmy ją przez Mariusza Kalistę (od red. prezesa Stowarzyszenia Pro-Motor, które prowadzi portal) i razem z Pawłem Napierałą, realizatorem, zabraliśmy do studia.

Najpierw była żmudna praca nad wokalem, a jej owocem jest wspólny projekt, którym Natalia i Zero Procent zajmują się teraz. W pewnym sensie zapowiedzią tego, co nas czeka, jest pierwszy nagrany w studiu utwór Natalii – „Almost Lover”, który w oryginale śpiewa A Fine Frenzy. – Natalia bardzo dobrze wyraża swoje uczucia – podkreśla Krzysztof Brzeziński. – Śpiewa czysto, co jest jej wielkim potencjałem. Naszym zdaniem, mimo wieku, bardzo dobrze czuje muzykę, potrafi współpracować i słuchać sugestii – dodaje.

Sama Natalia nie kryje zaskoczenia całą historią. Pracę w profesjonalnym studiu też sobie wyobrażała całkiem inaczej. – Szczerze mówiąc, myślałam, że będzie to łatwiejsze niż się okazało w rzeczywistości – mówi. – Przy pierwszej próbie starałam się po prostu wyśpiewać wszystko jak najczyściej, po czym usłyszałam od Chrisa i Pawła, że jest to płaskie i bez emocji… Wtedy zrozumiałam, że praca w studio nie polega tylko na wyśpiewaniu danej piosenki, ale przede wszystkim na uzewnętrznieniu się i przekazaniu treści, którą się śpiewa.

Trzeba było zmienić podejście, przygotować się na surowe oceny, a nawet słowa krytyki ze strony Chrisa – Na początku trochę się buntowałam, a teraz jestem mu za nie bardzo wdzięczna. Zapytana o emocje, jakie towarzyszyły jej podczas pracy nad nagraniem dodaje: – Na początku była to po prostu radość i satysfakcja ze śpiewania. W ostatnim czasie doszły do tego uczucia zawarte w tekście, który śpiewam. Odkryłam, że muzyka to dla mnie najlepsza forma przekazywania emocji i tego, co czuję, dlatego tak uwielbiam to robić.

foto: Wiktor Bąkiewicz

 

Komentarze

odpowiedzi

9 Responses to “Natalia Widuto – głos, którego chcesz słuchać.”

Dodaj komentarz

*

Copyright 2012 Naszaswidnica.pl