Pokaż nam język w Bydgoszczy

 

Bydgoszcz była miejscem, gdzie przyjechali uczestnicy superfinału krajowego XIII edycji konkursu językowego Pokaż nam język, organizowanego przez Wyższą Szkołę Bankową. Tematem wiodącym tegorocznych zmagań lingwistycznych było Społeczeństwo globalne- komunikacja bez granic. Do konkursu zgłosiło się 16 495 uczestników z 632 szkół z całej Polski. Do superfinału zakwalifikowali się regionalni zwycięzcy z każdej z trzech kategorii językowych: języka angielskiego, niemieckiego i hiszpańskiego. Musieli się zmierzyć się w debacie w języku obcym na następujące debaty:

1/  Komunikować się znaczy też czynić coś wspólnie. Czy coraz szersze możliwości komunikacji faktycznie zbliżają nas do siebie?
2/ Czy łatwiejsza komunikacja i powszechny dostęp do informacji czynią współczesnego człowieka mądrzejszym?

Po niezwykle zaciętej walce na argumenty uczestnicy otrzymali zadanie przygotowania i wygłoszenia oświadczenia w języku obcym na zadany temat.

Wśród zwycięzców konkursu znalazł się świdniczanin. III. miejsce w kategorii języka niemieckiego zdobył uczeń III LO w Świdnicy Dawid Kielka. Poza atrakcyjnymi nagrodami rzeczowymi otrzymał również indeks Wyższej Szkoły Bankowej z opłaconym czesnym. Opiekunem Dawida jest nauczyciel języka niemieckiego pan Adrian Gnilka.

Gratulujemy!!!

cobra

Komentarze

odpowiedzi

Dodaj komentarz

*

Copyright 2012 Naszaswidnica.pl