Pasja zaklęta w matmie

Sylwester Piątek, uczeń klasy 3a II Liceum Ogólnokształcącego, który przez ostatnie miesiące poświęcał się w pełni matematyce, znalazł chwilę, żeby porozmawiać. Szkoła, jak i Sylwek, mogą się pochwalić jego ostatnim sukcesem:  został laureatem prestiżowej Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH. Nad wyraz skromny i znający podstawowe wartości w życiu, jak na każdego ścisłowca przystało, mało rozmowny.

Skąd matematyczna pasja?

Wszystko zaczęło się w podstawówce, kiedy już w trzeciej klasie zacząłem zajmować wysokie miejsca w konkursach matematycznych. Ten przedmiot od zawsze obecny był w moim życiu. Z roku na rok rozwiązywałem coraz więcej zadań i coraz bardziej mnie to kręciło. A tak poza tym, chcę się rozwijać w tym, w czym, myślę, jestem najlepszy. Przyznam się szczerze, że często także na innych lekcjach rozwiązuję zadanka, co nie zawsze spotyka się z aprobatą nauczycieli.

A jakieś inne zainteresowania?

Nie tylko matematyka jest moją pasją. Lubię także języki obce. W wolnym czasie uczę się hiszpańskiego, niemieckiego i oczywiście  angielskiego. Gdy mam chwilę wytchnienia, oglądam seriale, tak dla relaksu…. rozwiązując w międzyczasie zadanka, naturalnie.

Dlaczego wybrałeś II LO?

Tu też znaczącą rolę odegrała matematyka. Wygrałem konkurs dla gimnazjalistów i postanowiłem wybrać profil matematyczno-fizyczny właśnie w II LO, choć przez pewien czas myślałem nad biologiczno-chemicznym.

Jakie masz plany na przyszłość? Czy wybrałeś już uczelnie i kierunek?

Planuję studiować matematykę na PWr lub na AGH, gdzie już mam pewny start (wygrany „diamentowy indeks”). Po studiach chciałbym pracować w banku lub w instytucjach ubezpieczeniowych, bądź finansowych.

A z czego będziesz zdawał maturę?

Rozszerzona matematyka, fizyka i angielski.

Jak wyglądały Twoje przygotowania do olimpiady o Diamentowy Indeks AGH?

Wiele zawdzięczam mojej wychowawczyni – p. Agnieszce Grymek. To dzięki niej zaszedłem tak daleko.Na zajęciach dodatkowych przerobiłem z p. profesor materiał wykraczający poza zakres nauczania w liceum. I na tych wiadomościach bazowałem najbardziej.

Jak będziesz wspominał liceum?

Będzie mi brakowało atmosfery, która tu panuje. Jest kilku nauczycieli, za którymi będę tęsknił. Przyjaźnie zawarte w szkole zostaną na długo w mojej pamięci. Wszystkim gimnazjalistom, którzy stoją przed podjęciem wyboru szkoły, polecam II LO jak najbardziej! Szkoła klimatyczna, dająca możliwość rozwoju i poszerzania wiedzy w różnych dziedzinach.

Rozmawiała: Agata Grobelna

Komentarze

odpowiedzi

Dodaj komentarz

*

Copyright 2012 Naszaswidnica.pl