Konkurs matematyczny w Mechaniku

 

19 kwietnia odbył się w naszej szkole XI Powiatowy Konkurs Matematyczny. W konkursie wzięli udział najzdolniejsi matematycy z 3 szkół świdnickich: I i II LO, Zespół Szkół Ekonomicznych oraz szkoły ze Strzegomia i Świebodzic. Organizatorkami konkursu były panie: Beata Wachel-Sierzputowska, Adrianna Świder i Monika Krasoń – nauczycielki matematyki w naszej szkole. Czterech uczniów będzie reprezentować powiat świdnicki w Łowiczu na międzypowiatowym etapie XI Konkursu Matematycznego.

I miejsce zajął Damian Fafuła, drugie Grzegorz Malczewski, trzecie Anna Lasak, a jako czwarty powiat reprezentować będzie Bartosz Berezak.  Na szczególne wyróżnienie zasługuje Paweł Tarczyński z ZSE, który zajął I- sze miejsce w kategorii klas nie- matematycznych. Wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki, a do najlepszej czwórki powędrowały zestawy firmy Parker oraz nagrody książkowe.

Tego dnia również konkurs odbył się równoległe w szkołach z trzech innych powiatów partnerskich: kartuskim, łowickim i tatrzańskim. Najlepsi matematycy zmierzą się w finale w czerwcu w Łowiczu. Dodatkową nagrodą od starosty świdnickiego za wiedzę jest stypendium, które zostanie wręczone we wrześniu.

Po ogłoszeniu wyników wyróżniono najdłużej działające w komisji konkursowej  osoby: Agnieszkę Grymek, Przemysława Knapa i Andrzeja Winnickiego. Dyrekcja szkoły podziękowała również Leszkowi Stefańskiemu, który tradycyjnie układał zadania do testu.

info: zsm

Komentarze

odpowiedzi

Dodaj komentarz

*

Copyright 2012 Naszaswidnica.pl