Dyplomy matematyczne w III LO !

Maj to miesiąc szczególnie ważny dla maturzystów. Po dwunastoletniej, mniej bądź bardziej pracowitej nauce w szkole, absolwenci szkół ponadgimnazjalnych stoją przed ważnym zadaniem – muszą jak najlepiej zdać maturę! Od kilku lat obowiązkowym przedmiotem jest matematyka – zmora większości osób w mojej klasie i szkole.

Zdanie z matmy do następnej klasy to nie lada wyzwanie, ale trzecie klasy w III LO w Świdnicy dostały dziś od pani Doroty Michałowskiej Dyplomy ukończenia matematyki w zakresie podstawowym!

Dyplom upoważnia nas do:

wydawania pieniędzy – jesteśmy tak uzdolnieni matematycznie, że będąc w sklepie wiemy, ile dać ekspedientce drobnych, a nawet potrafimy sprawdzić, czy wydała dobrze resztę! Ba! Robiąc zakupy jesteśmy w stanie oszacować, ile będziemy musieli w sumie wydać:)

pomocy dzieciom w odrabianiu prostych zadań domowych – prostych, czyli dodawanie, odejmowanie, tabliczka mnożenia i te sprawy; trudniejsze zostawiamy umówionej korepetytorce:)

wypełniania PIT-ów – no właśnie! Nie mylmy tego z rozliczaniem! Potrafimy wpisać swoje dane osobowe tj. miejsce zamieszkania, data urodzenia czy adres. Z rozliczeniem byłyby problemy, więc pozwólmy główkować nad tym fachowcom!

-wykonywania prostych operacji matematycznych -czyt. obsługa kalkulatora. Każdy z nas ma go w swoim telefonie i bez problemu jesteśmy sobie w stanie poradzić z obliczeniami!

Co prawda, nie możemy pochwalić się nigdzie tymi dyplomami, ale były one miłym gestem i klasa potraktowała je z dużą dawką humoru. Trzymajmy w takim razie kciuki za tegorocznych maturzystów, aby pomyślnie zdali maturę nie tylko z matmy, ale ze wszystkich przedmiotów.

tekst: Beata Krzanowska

 

Komentarze

odpowiedzi

Dodaj komentarz

*

Copyright 2012 Naszaswidnica.pl