Pierwsza prezentacja prac TOR-u

Otwarcie wystawy „Wszystkie barwy Unii Europejskiej” zainaugurowało nowy etap w historii wystawienniczej Zespołu Szkół Ekonomicznych w Świdnicy. Po trzydziestu dziewięciu wystawach słuchaczy Studium Grafiki Reklamowej nadszedł czas na pierwszą prezentację prac zrealizowanych przez uczniów TOR.

Do Klubu Bolko Świdnickiego Ośrodka Kultury w dniu 1. marca 2013 roku przybyła wyjątkowo liczna publiczność. Uroczystego otwarcia wystawy dokonali wspólnie: p. Tomasz Jamróg, dyrektor ŚOK, p. Krzysztof Osiak, dyrektor ZSE, p. Renata Rychlicka-Benyamin, artysta plastyk i nauczyciel przedmiotów zawodowych oraz – w imieniu młodzieży -przewodnicząca klasy 3 TOR, Jolanta Klęsk.

Wśród gości byli obecni stali bywalcy wcześniejszych wystaw SGR, autorzy prac i ich rodziny, uczniowie ZSE oraz przedstawiciele grona pedagogicznego: p. wicedyrektor Monika Czuwara, p. Mirosława Ryś, p. Danuta Lubieniecka, p. Jadwiga Wróblewska, p. Jolanta Mączyńska, p. Wiesława Cejmer, p. Magdalena Malucha, p. Anna Kapusta, p. Jacek Świątkowski i p. Andrzej Winnicki Hul.

Pretekstem do powstania wystawy były pokonkursowe prace zrealizowane przez uczniów Zespołu Szkół Ekonomicznych w Świdnicy w ogłoszonym przez biuro Parlamentu Europejskiego we Wrocławiu ogólnopolskim konkursie plastycznym „Wszystkie Barwy Unii Europejskiej”. Celem konkursu było wykonanie prac przedstawiających cztery pory roku w Unii Europejskiej: wiosnę, lato, jesień i zimę.

Z ramienia ZSE w konkursie wzięły udział czterdzieści trzy osoby z klasy 1 TE2, 1 TOR, 2 TOR i 3 TOR. Autorzy inspirowali się pięknem natury, zabytkami i krajobrazami polskimi, jak również innych krajów europejskich. Dla wyłonienia – spośród blisko siedemset prac z całego kraju – po jednym laureacie w każdej z czterech kategorii na stronie internetowej organizatorów konkursu odbywało się elektroniczne głosowanie. Po emocjonującej rywalizacji zbierania punktów na wybrane prace, uczniowie ZSE zajęli bardzo wysoko punktowane miejsca. W kategorii lato 2. miejsce zajęła Aleksandra Antosiak z 1 TOR za pracę „Świat przez okulary”, w kategorii wiosna 3. miejsce – Adrianna Żółkiewska z 1TOR za „Polską naturę”, w kategorii zima 3. miejsce – Joanna Anioł z 1 TOR za „Zimę w Paryżu”, a w kategorii jesień 11. miejsce – Krzysztof Górski z 1 TOR za „Wdzięk jesieni”.

Jury konkursu postanowiło wyłonić dodatkowych laureatów. W gronie osób wyróżnionych znalazł się Szymon Dębowski z klasy 3 TOR z pracą „Zima oczami Europy”. Jury w swojej ocenie brało pod uwagę nawiązanie do tematu konkursu, koncepcję plastyczną pracy, oryginalność formy i treści, ogólny wyraz artystyczny, kompozycję oraz wartość artystyczną.

Prace wszystkich uczestników konkursu, dzięki przychylności p. dyrektora ZSE, Krzysztofa Osiaka, zostały wydane w formie pocztówek. Podczas wernisażu wystawy można było je zakupić jako losy. Do wygrania były – przeznaczone specjalnie na ten cel – cztery prace konkursowe wykonane przez uczniów ZSE.

Wszystkim przybyłym gościom składamy serdeczne podziękowania za skorzystanie z zaproszenia na 40/1. wystawę TOR. Autorom gratulujemy wyjątkowo udanej wystawy i życzymy dalszych sukcesów artystycznych.

Renata Rychlicka-Benyamin

Komentarze

odpowiedzi

One Response to “Pierwsza prezentacja prac TOR-u”

Dodaj komentarz

*

Copyright 2012 Naszaswidnica.pl