Wyślij zdjęcie w kosmos

Rozpoczęła się akcja Wyślij zdjęcie w kosmos. W ramach projektu każdy może wziąć symboliczny udział w misji pierwszych polskich satelitów naukowych. Do 25 stycznia można przesyłać zdjęcia i filmy, które zostaną zapisane w pamięci satelity Heweliusz i wraz z nim umieszczone na orbicie okołoziemskiej.

 

 Rys: Satelita

BRITE: Pierwszy Polski Satelita Naukowy to projekt, który tworzy nowe możliwości dla młodych inżynierów i naukowców, a inwestycje w technologie i wspieranie nauki są bodźcem do rozwoju gospodarki. Jest polskim udziałem w programie BRITE, stworzonym przez konsorcjum kanadyjsko-austriacko-polskie i ma służyć do obserwacji najjaśniejszych gwiazd w naszej Galaktyce. W ramach podpisanej umowy w Centrum Badań Kosmicznych PAN zbudowano 2 satelity, które nazwano Heweliusz i Lem. Środki na ich budowę i start wyasygnowało Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Dzięki nim będzie możliwość  obserwowania kilkuset gwiazd Drogi Mlecznej. Analiza uzyskanych danych pozwoli lepiej poznać wewnętrzną budowę tych obiektów.

Aby wziąć udział w akcji, należy do 25 stycznia przesłać zdjęcie lub film o dowolnej tematyce (mogą to być np. ludzie, ulubione miejsce, kartka z tekstem czy cokolwiek innego) na adres: zdjeciewkosmos@gmail.com. Zdjęcie nie może przekraczać objętości 300 KB i 1 MB w wypadku materiału filmowego. Preferowanymi formatami są pliki z rozszerzeniem JPG dla zdjęć i MP4 dla materiałów filmowych. Każdy chętny może wysłać do pięciu zdjęć i jeden film.

Uczestnik, którego zdjęcie zostanie wyniesione w kosmos razem z satelitą Heweliusz, otrzyma drogą e-mailową certyfikat potwierdzający. Szczegóły projektu dostępne są na stronie www.brite-pl.pl. Strona internetowa akcji oraz szczegółowy regulamin:www.zdjeciewkosmos.fajnasztuka.org. Zdjęcia, które zostały zaakceptowane i polecą w przestrzeń kosmiczną, można oglądać tutaj.

Komentarze

odpowiedzi

Dodaj komentarz

*

Copyright 2012 Naszaswidnica.pl