Dzień Ukrytej Miłości

Większość z nas – mowa tu o osobach samotnych – skrycie się w kimś podkochuje. A dziś obchodzimy dziś Dzień Ukrytej Miłości. I tu rodzi się pytanie: czy warto ukrywać swoje uczucia względem drugiego człowieka? Zobaczmy, co o tym sądzą uczniowie świdnickich szkół.

KrzysztofNie warto ukrywać swojego uczucia względem drugiej osoby z jednej prostej przyczyny – nikt na świecie nie jest jasnowidzem. Już lepiej powiedzieć ukochanej osobie, co się do niej czuje i spotkać się z odmową, dezaprobatą, niż żyć ze świadomością, że nie było się w stanie zebrać na odwagę. Z milczenia w sprawie uczuć nigdy nie ma żadnych korzyści.

Karolina –Moim zdaniem nie, ponieważ zdarzają się takie sytuacje, że ten drugi człowiek czuje to samo, a Ty o tym nie wiesz i nie przekonasz się jeśli nie powiesz. I wtedy możesz być szczęśliwy.

Łukasz –Hmmm. Według mnie warto pokazywać uczucia! A dlaczego? Nie wiem, po prostu to jest lepsze!

Dominika –Myślę, że nie warto, bo możemy wiele stracić nie mówiąc, co czujemy

Dawid –Moim zdaniem nie warto jest ukrywać uczuć względem drugiego człowieka. Ponieważ jeśli tłumimy swoje uczucia w sobie, pojawiają się myśli, które nas przytłaczają. Dlatego myślę, że warto znaleźć w sobie siłę i odwagę, by powiedzieć drugiemu człowiekowi to, co odczuwamy wobec niego. Bo przecież nic na tym nie tracimy, a zawsze możemy zyskać

Kamila –Nie, poniewaz jak osoba którą kochasz, może się dowiedzieć o tym, jak jej tego nie powiesz ;p zdecydowanie nie warto ;p

Patrycja –Uważam, że nie warto ich ukrywać. Wiadomo jest, że trudno wyznać komuś, co się do niego czuje, zazwyczaj boimy się odrzucenia. To całkiem normalne. Ale kto wie, czy on czy ona to nie ten jedyny/a… Czasami trzeba postawić coś na jedną kartę. Jeśli będziemy ukrywać nasze uczucia, druga osoba nigdy się może o nich nie dowiedzieć, a kto wie, może i ona się wstydzi je wyznać.

Kamil –Nie warto, bo nie wiesz, co czuje druga osoba, a może czuć podobnie i tylko sobie zrobisz źle, jak będziesz to ukrywać.

Tekst: Paulina Domagała

Komentarze

odpowiedzi

Dodaj komentarz

*

Copyright 2012 Naszaswidnica.pl