Patriotyczne dwa dni w liceum

11 listopada 2012

11 listopada 1918 r. Rada Regencyjna przekazała Józefowi Piłsudskiemu władzę wojskową i naczelne dowództwo podległych jej wojsk polskich. Tego samego dnia Niemcy podpisały zawieszenie broni kończące I wojnę światową. Po ponad 120 latach Polska odzyskiwała niepodległość. 94 Rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości młodzież z III LO uhonorowała dwoma wielkimi wydarzeniami

7 listopada 2021 w III LO w Świdnicy odbył się XI Powiatowy Konkurs Historyczny „Polska znów wolna”. Uczestnicy konkursu przeszli etap pisemny, następnie w etapie ustnym odpowiadali na pytania przygotowane przez organizatorów. Była to ciekawa lekcja historii dla wszystkich uczestniczących w konkursie oraz dla widowni.

XI Powiatowy Konkurs Historyczny „Polska znów wolna”

Uczestnicy:

Adrian Mytkowski – ZS Budowlano –Elektrycznych w Świdnicy
Anna Derewianko – ZS Nr 3 w Świdnicy
Daria Jarosz – Zespół szkół nr 1 w Świdnicy
Dorian Kulpa – ZS w Świebodzicach
Emilia Ślęk – ZS w Strzegomiu
Ewelina Kucięba – III LO w Świdnicy
Jakub Bednarski – LO w Strzegomiu
Joanna Paszek – LO w Świebodzicach
Kacper Kopyto – ZS Budowlano –Elektrycznych w Świdnicy
Kacper Madej – II LO Świdnica
Krystian Cybulski – ZSM w Świdnicy
Maciej Janas ZS Nr 3 Świdnicy
Małgorzata Łacek – Zespół Szkół nr 1 Świdnica
Mateusz Długosz – LO w Świebodzicach
Mateusz Konicki – I LO Świdnica
Mateusz Podraza – I LO Świdnica
Mateusz Stadnik – II LO Świdnica
Patrycja Klęczar – ZS w Strzegomiu
Remigiusz Zubek – III LO w Świdnicy
Stanisław Bialik – ZSM W Świdnicy

Laureaci:

  1. Jakub Bednarski LO w Strzegomiu
  2. Joanna Paszek LO w Świebodzicach
  3. Remigiusz Zubek III LO w Świdnicy
  4. Mateusz Podraza I LO Świdnica
  5. Mateusz Długosz LO w Świebodzicach
  6. Ewelina Kucięba III LO w Świdnicy

Główni organizatorzy:

Dyrektor Wydziału Oświaty Starostwa Powiatowego w Świdnicy – Stanisław Szelewa, Krystyna Szelewa – nauczycielka historii w ZSE oraz nauczyciele i młodzież z III LO w Świdnicy. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i wyróżnionym.

W oczekiwaniu na werdykt jury chór „Pryma Voce” z III LO w Świdnicy dał blisko godzinny koncert pieśni patriotycznych. To już też tradycja- 11 raz chór towarzyszy konkursowi. Rokrocznie poszerzamy repertuar a pieśni mają coraz bardziej doskonałe interpretacje. Ciągle tak samo pięknie i z zaangażowaniem. Takie właśnie jest III liceum –wyjątkowa szkoła.

8 listopada 2012 roku w również w auli szkolnej został dwukrotnie (tak, aby obejrzała go w dogodnych warunkach młodzież z całej szkoły) uroczysty koncert patriotyczny. Podczas dwudniowych obchodów Narodowego Święta wielokrotnie wyrażana była postawa szacunku, umiłowania i oddania własnej ojczyźnie. W wielu szkołach i instytucjach postawa patriotyzmu była w tych dniach mocno akcentowana a III LO od wielu, wielu lat szczyci się tym szczególnie – poprzez dźwięki i słowa, lekcje historii oraz ceremoniał szkolny. Umiłowanie i pielęgnowanie narodowej tradycji, kultury i języka wyrażane są poprzez pieśni, które w naszej szkole znają i kochają wszyscy. Na scenie ponad sześćdziesięcioosobowy chór „Pryma Voce” z radością i sercem ogłaszał, że Patriotyzm oparty jest na poczuciu więzi z własnym narodem i społecznością- nie tylko szkolną.

Komentarze

odpowiedzi

Dodaj komentarz

*

Copyright 2012 Naszaswidnica.pl