Nagroda w III edycji ogólnopolskiego konkursu „Nauczanie języka niemieckiego metodą projektu Centrum Herdera Uniwersytetu Gdańskiego”

Projekt edukacyjny „Da, wo ich herkomme” przygotowany przez uczniów naszej szkoły wraz z nauczycielem języka niemieckiego, Adrianem Gnilką został wyróżniony wśród nadesłanych prac w ramach III edycji ogólnopolskiego konkursu „Nauczanie języka niemieckiego metoda projektu w roku szkolnym 2011/2012” Centrum Herdera Uniwersytetu Gdańskiego.

Celem konkursu jest wspieranie i rozwój efektywnych metod nauczania języka niemieckiego, a metoda projektu jest jedną z najskuteczniejszych metod uczenia się, której największą zaletą jest jej praktyczna i wielostronna wartość edukacyjna.

Uroczysty finał konkursu wraz z wręczeniem nagród i warsztatami odbędzie się w Gdańsku w lipcu. Podczas finału uczestnicy dowiedzą się, czyj projekt edukacyjny zdobył I, II, III nagrodę oraz wyróżnienia.

Zrealizowany projekt łączył dzień wczorajszy i dzisiejszy naszych małych ojczyzn; młodzi ludzie wyruszyli w teren z kamerą czy aparatem fotograficznym, sięgnęli do rodzinnego archiwum, pamięci dziadków czy starszych krewnych. Uczestnicy projektu przedstawili swoje małe ojczyzny w formie prezentacji multimedialnych lub w tradycyjnej formie graficznej albumów.

Projekt unaocznił nam nie tylko, na jak pięknych ziemiach mieszkamy, ale także jak skomplikowaną ma ono historię i jak przeszłość łączy się w nim z teraźniejszością.

Uczestnicy projektu :

Klasa I „d”

 1. Marlena Jedynak
 2. Aleksandra Jasińska
 3. Ilona Burska
 4. Karolina Kowalska

Klasa I „e”

 1. Ewelina Mandziej
 2. Magdalena Moczurad
 3. Wojciech Nowak
 4. Paweł Pasoń
 5. Paula Pietraszek
 6. Łukasz Rasiewicz
 7. Sandra Stopa
 8. Katarzyna Wołyniak
 9. Paulina Zaczkiewicz
 10. Agnieszka Ziółkowska

Źródło: III Liceum Ogólnokształcące

Komentarze

odpowiedzi

Dodaj komentarz

*

Copyright 2012 Naszaswidnica.pl