Mistrzowski robot z dwójki

Mistrzostwa Robotów klasy Mini Sumo, zorganizowane przez firmę Motorola Solutions, rozegrały się 15 czerwca w Krakowie, na Wydziale Robotyki Akademii Górniczo-Hutniczej. W finale ogólnopolskim konkursu Diversity uczestniczyło 16 drużyn z całej Polski. II LO reprezentowali: Joanna Kowalska (IIa), Martyna Jabłońska (IIb), Damian Panajotis Daras (IIe) i Cezary Siwek (IIe). Grupa jakże zróżnicowana, gdyż łącząca w sobie profile mat-fiz, biol-chem i mat-inf. Opiekunem drużyny był Piotr Rudownik, nauczyciel nformatyki i technologii informacyjnej w tych klasach. Zawodnicy swój projekt nazwali Herkules. I faktycznie, na ringu w starciu bezpośrednim nie było mu równych.

Finał konkursu w Krakowie był upodobniony do rozgrywek Euro 2012. W czwartkowe południe w siedzibie Motoroli odbył się przydział drużyn do koszyków, a następnie losowanie grup i pozycji w grupie. Dzień konkursowy rozpoczął się dla wcześnie rano. Już o 9:00 drużyny musiały się zarejestrować na AGH w sali specjalnie przygotowanej do zawodów. Roboty mierzono, ważono i sprawdzano przyczepność kół. Wymogi regulaminowe, dotyczące wymiarów robota były bardzo restrykcyjne. Wreszcie o 10-tej, po krótkim przywitaniu przez prezesa Motoroli w Polsce, rozpoczęły się zawody. Po emocjonujących rywalizacjach w grupach odbyły się zażarte walki ćwierćfinałowe i półfinałowe. Robot naszych uczniów przegrał jedną walkę z późniejszym zwycięzcą finału i po wygranej rundzie w małym finale ostatecznie uplasował się na 3 pozycji. Nietypowy wygląd robota i charakterystyczna jazda przypominająca taniec rodem z Brazylijskiego karnawału przypadły do gustu publiczności, która dała temu wyraz w głośnym skandowaniu nazwy Herkules i gorącym aplauzie po zwycięstwie. Radość z zajęcia 3 miejsca na podium w Ogólnopolskich Zawodach Robotów Klasy Mini Sumo nie miała granic. Wielkie emocje, krzyki, podskoki, brawa i uścisk dłoni przeciwnika. Tego nie można opisać, to trzeba przeżyć. Na koniec odbyło się uroczyste wręczenie nagród, podziękowania i zapewnienie ze strony Motorola Solutions, że każdy obecny na finale uczestnik konkursu Diversity jest mile widziany w firmie Motorola i po złożeniu u nich CV zostanie od razu zakwalifikowany do drugiego etapu rekrutacji.

Zachęcamy wszystkich uczniów do sprawdzania własnych sił we wszelakich konkursach. Sukces naszych robo-maniaków pokazuje, jak wiele można zdobyć, jeśli się tylko chce.

Komentarze

odpowiedzi

Dodaj komentarz

*

Copyright 2012 Naszaswidnica.pl