Międzynarodowy Dzień Zdrowia

Światowy Dzień Zdrowia, ang. World Health Day święto ustanowione przez Pierwsze Zgromadzenie Ogólne Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) w 1948 roku. Obchodzone jest corocznie od 1950 w dniu 7 kwietnia, w rocznicę powstania WHO. Jego celem jest zwrócenie szczególnej uwagi na najbardziej palące i zaniedbane problemy zdrowotne społeczeństw na świecie.

Obchody tego święta Starostwo Powiatowe w Świdnicy zorganizowało dopiero 12 kwietnia 2012 roku, powodem przesunięcia terminu były Święta Wielkanocne. Spotkanie poprowadziła Alicja Synowska, wicestarosta powiatu świdnickiego. W obecności Zygmunta Worsy, starosty oraz Grzegorza Kloca, p.o. dyrektora Regionalnego Szpitala Specjalistycznego „Latawiec”, dyrekcji pogotowia ratunkowego, Sanepidu, przedstawicieli wszystkich związków zawodowych dyskutowano o problemach świdnickiej służby zdrowia. W dniu świątecznym nie wspominano o cenach leków, opiece medycznej, refundacjach i wynagrodzeniach. Na osłodę tych trudnych problemów był wspaniały tort ufundowany przez Alicję Synowską oraz pieśni w wykonaniu naszych najlepszych wokalistek. Pan starosta bardzo serdecznie nas przywitał i zachęcił do ciągłego słuchania nagrań z płyty „Hallelujah” mówiąc, że to jest wspaniała płyta, która jemu towarzyszy w podróżach samochodowych oraz w domowym zaciszu. Wszyscy otrzymali naszą płytę – była ona wśród innych podarków ufundowanych przez starostwo.

W czasie spotkania zaśpiewali Ewelina Pawlik (Groszki i róże), Kaja Bzdeń (Dzika róża), Martyna Baranowska (If I aint Got you) oraz Patrycja Mizerska (Z Tobą w górach i Modlitwa o miłość). Grzesiu Gołębiowski – nasz akustyk, świetnie przygotował sprzęt do popisów wokalnych słowem koncert się udał, były gorące oklaski i porcja torciku za podziękowanie.

Do zobaczenia w przyszłym roku, oby lepszym dla naszego zdrowia!!!

Barbara Piórkowska

III Liceum Ogólnokształcące

Komentarze

odpowiedzi

Dodaj komentarz

*

Copyright 2012 Naszaswidnica.pl